Strona główna nowewydarzenia Rekolekcje | Modlitwa rodzinna

Rekolekcje | Modlitwa rodzinna

Maria i Leszek Kukułka  i Ks. Wojciech Zyśk

“Rodzice chrześcijańscy mają szczególne zadanie wychowania dzieci do modlitwy, wprowadzenia ich w stopniowe odkrywanie Bożego misterium i nauczenia osobistej z Nim rozmowy. Zasadniczym i niezastąpionym elementem wychowania do modlitwy jest konkretny przykład, żywe świadectwo rodziców: tylko modląc się wspólnie z dziećmi, wypełniając swoje królewskie kapłaństwo, ojciec i matka zstępują w głąb serc dzieci pozostawiając ślady, których nie zdołają zatrzeć późniejsze wydarzenia życiowe.” Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym ”FAMILIARIS CONSORTIO”

Ruch Equipes Notre-Dame posiada własną pedagogię, opierającą się na «konkretnych punktach wysiłku», które pomagają nam wspólnie wzrastać w świętości. Wypełniając je sumiennie i wytrwale będziemy mogli naprawdę kochać. W szczególności rozwijajmy modlitwę osobistą, małżeńską i rodzinną, bez których chrześcijaninowi grozi osłabnięcie, jak mawiał o. Caffarel. Autentyczna modlitwa bynajmniej nie odrywa od angażowania się w świecie, uświęca ona małżonków i członków rodziny, otwiera serce na miłość Boga i braci. Uzdalnia do kształtowania dziejów zgodnie z planem Bożym.

Maria i Leszek Kukułka – 25 lat małżeństwa, dwie córki, 17 lat w Ruchu END

Dom Pielgrzyma w Pratulinie im. Jana i Dory Fedoruk położony jest w pobliżu Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich i  miejsca Ich  męczeństwa.  Droga krzyżowa i  wyjątkowe dróżki pratulińskie to niezwykłe miejsce na modlitwę i kontemplację Stwórcy. Dodatkowym atutem  tego miejsca uświęconego krwią męczeńską Unitów podlaskich jest unikalne położenie w sąsiedztwie rzeki Bug .Tu można doświadczyć piękna natury nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

https://sanktuariumpratulin.pl/

Rekolekcje z opieką nad dziećmi powyżej 3 lat ( dzieci do lat 3 pozostają pod opieką rodziców)

Wolne miejsca

Zarejestruj się

Data

10 Lip 2020 - 12 Lip 2020
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Dom Pielgrzyma w Pratulinie
Dom Pielgrzyma w Pratulinie, Pratulin 20, 21-504 Pratulin, Polska

Organizator

Rekolekcje
Email
rekolekcje@end.org.pl
Kod QR
Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
malopolska@end.org.pl

Odwiedź

advertisement advertisement advertisement advertisement

Liturgia dnia: