W piękny słoneczny dzień 18 września 2010 roku, małżeństwa ekip sektora kujawskiego z Bydgoszczy, Torunia i Kutna spotkały się w w malowniczych Świerczynkach k/Torunia, aby rozpocząć kolejny już rok formacyjny 2010/2011 pod hasłem „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” (J 15,5).

Tak ważne spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, którą celebrował ks. Dariusz Kajzer, pracujący na misjach w Papui Nowej Gwinei. Dzięki zdolnościom instrumentalnym Roberta Matusiaka oraz przygotowanymi śpiewami przez Waldka i Kasię Zajączkowskich, liturgia została ubogacona piękną kreacją muzyczną.

Przed błogosławieństwem, Para Odpowiedzialna Sektora Kujawskiego – Hania i Kazimierz Brezowie, poprowadzili uroczyste wydarzenie – przyjęcie Karty END przez trzy nowe małżeństwa z Bydgoszczy.

Po zakończonej Eucharystii, przeszliśmy do pięknie odnowionej plebanii ks. Adama Ceynowy – Doradcy Duchowego Sektora Kujawskiego, aby tam rozgościć się i przygotować wspólny posiłek. Rozlokowaliśmy się w kilku pomieszczeniach aby przy wspólnym obiedzie – spokojnie dzielić się życiem i przeżytym czasem wakacji oraz rekolekcji. Zwłaszcza nowe małżeństwa z Bydgoszczy, były poznawane przez pozostałe małżeństwa z ekip END.

Kolejnym etapem spotkania, był udział wszystkich w konferencji ks. Darka nt. hasła roku: „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” (J 15,5). Ponieważ nie wszyscy znali się wzajemnie, podczas dzielenia się, każde małżeństwo opowiedziało kilka słów o sobie, dając w ten sposób świadectwo życia małżeńskiego. Dzielenie się zakończyliśmy omówieniem bieżących spraw organizacji roku formacyjnego i związanego z tym terminarza.

Na zakończenie tego ciepłego i pogodnego spotkania, udaliśmy się na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

Galeria zdjęć