Z inicjatywy księdza Wojciecha Zyśka – proboszcza parafii w Somiance koło Wyszkowa (diecezja łomżyńska, na samej granicy z diecezją warszawsko-praską), a także doradcy duchowego nowej Ekipy Regionu, w niedzielę 24 marca 2013 roku odbyło się w jego parafii spotkanie, które poprowadziliśmy jako Para Informacyjna. W niedzielę, po Mszy Św. o godzinie 12, poprowadziliśmy prezentacje dla około 20 małżeństw.

Najpierw powiedzieliśmy świadectwo o przeżywaniu Sakramentu Małżeństwa i jego odkrywaniu dzięki charyzmatowi naszego Ruchu. Podzieliliśmy się radością bycia razem już 19 lat, naszymi trudnościami i zmaganiami. Mówiliśmy o poznawaniu siebie przez pryzmat Miłości Chrystusa, co zupełnie przeorientowało nasze relacje. Opowiedzieliśmy o naszej rodzinie, o wspólnym przeżywaniu i doświadczaniu Miłości Boga. To wszystko stało się za pośrednictwem charyzmatu END. To w ekipach dowiedzieliśmy się o tym, że nasze różnice są zamysłem Boga, a nie pomyłką w wyborze. Tu poznajemy Boga i odczytujemy Jego Wolę względem nas jako małżonków.

Następnie przeprowadziliśmy prezentację multimedialną, w której opowiedzieliśmy o Ruchu, jego historii, założycielu, strukturze i zasadach formacyjnych. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na następne spotkanie. Rozdaliśmy wizytówki i namiary na stronę END-u. Wyraziliśmy też gotowość na indywidualne spotkania.

Dzisiaj już wiemy, że efektem tego spotkania jest zawiązanie pierwszej w Somiance wspólnoty, która zaczyna swój pilotaż. Weszło do niej 5 małżeństw. W uzgodnieniu z parą odpowiedzialną Ekipy Sektora Mazowieckiego będziemy tę ekipę pilotować.

Bogu niech będą dzięki za Jego Błogosławieństwo i Łaskę.

Beata i Andrzej
para informacyjna z Łomży