25 maja 2024 Ekipy Regionu III spotkały się w Łańcucie oraz Markowej. Naszymi gospodarzami były Ekipy Sektora Podkarpackiego wraz z Doradcą Sektora ks. Markiem Blecharczykiem. Tematem przewodnim pielgrzymki były słowa z Księgi Kapłańskiej “Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!” (Kpl 19, 2), a rozważanie nad tematem podjęliśmy poznając historię błogosławionej rodziny Ulmów. O ich życiu opowiadał nam ks. dr hab. Waldemar Janiga. Zwiedzaliśmy również muzeum poświęcone błogosławionej rodzinie oraz skansen przedstawiający życie w Markowej 100 lat temu.

Podczas pielgrzymki dziękowaliśmy za 3 lata posługi parom sektorów:

  • Kinga i Kamil Wierzbińscy (Podkarpcie)
  • Marta i Andrzej Dębowscy (Małopolska A)
  • Paulina i Konrad Przekorzyńscy (Małopolska B)

W ich miejsce posługę Pary Sektora przyjęli:

  • Agnieszka i Dariusz Puczkowscy (Podkarpacie)
  • Halina i Józef Sala (Małopolska A)
  • Joanna I Jan Sięka (Małopolska B)

Był to błogosławiony czas przeżywania wspólnoty, modlitwy, doświadczenia wspaniałej gościnności i doskonałej kuchni.
Poniżej świadectwo Julii i Krzysztofa, małżeństwa z Sektora Śląskiego.

 

Z radością dzielimy się z Wami naszymi wrażeniami po Pielgrzymce III Regionu. Bardzo chcieliśmy jechać na tę Pielgrzymkę: po pierwsze dlatego, że zawsze doświadczamy, że warto, po drugie Podkarpacie stało się nam bardzo bliskie. W lutym uczestniczyliśmy w Rekolekcjach właśnie w Sektorze Podkarpackim. Byliśmy jedyną parą ze Śląska, pozostali uczestnicy byli z okolic, dzięki czemu mogliśmy się już lepiej poznać z niektórymi członkami ekip z tego Sektora. Już wtedy doświadczyliśmy niezwykłej gościnności i otwartości. Jadąc na Pielgrzymkę mieliśmy poczucie jakbyśmy jechali w rodzinne strony.
Pod swój dach przyjęła nas wspaniała rodzina- Mariolu, Rafale, Damianie i Martynko- dziękujemy Wam za ten wyjątkowy czas spędzony razem. Przebywanie z Wami było Darem.
Bardzo nas ucieszył widok tak wielu członków Ruchu w tym naszych Kapłanów. Wspólna Msza Święta była pięknym przeżyciem.Zjednoczeni wokół Chrystusa, poczuliśmy ogromną wdzięczność za Ruch, jedność z nim, a radość wypełniła nasze serca. W tle towarzyszyła nam niezwykła historia Ulmów. Późniejsze wizyty w muzeum i skansenie przybliżyły nam tę piękną rodzinę jeszcze bardziej. Bardzo w nas żyje ich świadectwo. Żyli można powiedzieć zwyczajnie, ale dzięki bardzo bliskiej relacji z Bogiem dokonali czegoś niezwykłego. Mogliśmy się przekonać jak żywa jest pamięć o nich i jak obecne jest ich przesłanie w codzienności poznanych przez nas rodzin. Świadectwo życia Ulmów mobilizuje nas do jeszcze głębszego zaangażowania się w realizację naszych punktów wysiłku, które tak bardzo wzmacniają więź z Bogiem i między nami.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na kolejny przejaw gościnności w postaci przepysznego obiadu. Później mieliśmy wiele czasu na spotkania i rozmowy. Była to dla nas przestrzeń na wymianę doświadczeń bycia w Ruchu, co było niezwykle cenne.
Czuliśmy się jak w wielkiej rodzinie, celebrowaliśmy ten wspólny czas. Pięknie było móc tego wszystkiego doświadczyć. Wróciliśmy z poczuciem obdarowania, radością i pokojem w sercu. Mamy też w sobie pragnienie by jeszcze bardziej zgłębiać nasz Ruch.

Chwała Panu!
Dziękujemy!
Julia i Krzysztof