W dniu 28 lipca 2023 po mszy kończącej coroczne międzynarodowe Kolegium ERI w Aparecidzie w Brazylii odbyło się przekazanie posług nowym małżeństwom odpowiedzialnym za Super Regiony i Regiony Wydzielone. Podczas tej uroczystości również my Ania i Leszek Gerste zostaliśmy powołani na parę odpowiedzialną za nasz Super Region Polska Europa Środkowa na najbliższe 5 lat. Naszym doradcą duchowym Ekipy Super Regionu został o. Jozue Szymański OFM. Bardzo dziękujemy Helence i Pawłowi za ich posługę.

Przed podjęciem posługi pierwszy raz uczestniczyliśmy w Kolegium międzynarodowym ERI. Było to dla nas niezapomniane doświadczenie wspólnoty. Odpowiedzialni i kapłani z całego świata zjeżdżają co roku, aby dzielić się doświadczeniem, świadectwem, formować i po prostu się spotkać, żeby być w łączności. Najpiękniejsza była panująca tam atmosfera serdeczności, otwarcia na drugiego człowieka. Spotkaliśmy osoby oddane posłudze, radosne i życzliwe.

Każdy z małżonków i kapłanów ma możliwość doświadczenia właśnie takiej żywej i różnorodnej wspólnoty na Zgromadzeniu Międzynarodowym organizowanym co 6 lat. Najbliższe odbędzie się 15 -20 lipca 2024 roku w Turynie. Są jeszcze wolne miejsca – czas do zapisu koniec sierpnia 2023 roku. Serdecznie zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy torino2024@end.org.pl .

Prosimy Was o modlitwę, aby nasza służba była na Chwałę Bożą i dla dobra małżonków.

Ps. Dołączamy też nasze zdjęcie z Międzynarodowego Zgromadzenia w Fatimie z figurką Matki Bożej właśnie z Aparecidy. To był rok 2018 :)