Małżeństwa naszego Ruchu z południa Polski, Słowacji oraz Czech przyjechały w sobotę 19.09.2015 do kościoła gościnnych księży sercanów w Krakowie Płaszowie. Podczas spotkania para odpowiedzialna Super-Regionu Polska Europa Centralna, Lucyna i Krzysztof Wysoccy, powołali parę odpowiedzialną Regionu 3: Annę i Romana Kobiałków. Centrum naszego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Grzegorz Ryś. Podczas homilii Pasterz Kościoła krakowskiego wyjaśniał nam odczytaną podczas mszy św. przypowieść “o siewcy”. Ewangelia ta jest bardzo ważna dla każdego chrześcijanina. Opowiada ona o jednym z naszych podstawowych zadań: bycia siewcą. Ale co to oznacza? Biskup Grzegorz próbował nam to wyjaśnić. Kilka, naszym zdaniem ważnych elementów, które usłyszeliśmy:

  • Kto jest siewcą? … Ten kto ma ziarno … Czy my mamy ziarno?
  • Co oznacza ziarno w żyznej ziemi? … Słowo zatrzymujemy w sercu szlachetnym … Czy zatrzymujemy Jezusa w sercu?
  • Co oznacza zatrzymać Jezusa w sercu? … To oznacza zakochać się! … Czy zakochaliśmy się w Jezusie?
  • Co oznacza mieć Słowo-Jezusa w sercu? … Słowo nie oznacza wiedzy! … Czy jesteśmy uczniami i mamy Jezusa w sercu?
  • Nie chodzi o to aby ludziom wygłosić katechezę o rodzinie … chodzi o to aby czynić uczniów! Jezus, w 28 rozdziale mówi (prawidłowe tłumaczenie): “Idźcie czyńcie uczniów ze wszystkich narodów” Mt 28,19a (nie powiedział idźcie i nauczajcie)

 

Od wczoraj nasze sektory: małopolski, śląski, dolnośląski i słowacki oraz małżeństwa z Republiki Czeskiej należą do Regionu 3 END.

Chwała Panu!

Gosia i Waldek