14 sierpnia 2010 r. w kościele pw. Świętej Trójcy w Klecku na Białorusi miało miejsce przekazanie posługi nowej Parze  Odpowiedzialnej Sektora Białoruskiego.

Dzień ten był dla ekip na Białorusi Dniem Sektora, rozpoczynającym pracę w kolejnym roku formacyjnym. Uroczystość rozpoczęła Adoracja Najświętszego Sakramentu. Małżonkowie wielbili Boga, dziękując za współmałżonka i dar rozwoju Ruchu na Białorusi.

Podczas Eucharystii Para Regionu END Polska podziękowała za 3 letnią posługę jako Pary Sektora Białoruskiego – Natalii i Pawłowi Leszkowiczom oraz powołała nową Parę Odpowiedzialną Sektora Białoruskiego – Ludmiłę i Andrzeja Szkrabów. Doradcą Duchowym Ekipy Sektora pozostał ks. Erwin Wieczorek.Po wspólnej modlitwie w czasie Mszy Świętej odbyła się uroczysta Agapa. Uczestniczyli w niej małżonkowie z poszczególnych ekip wraz ze swoimi doradcami duchowymi.

Po tym wspólnym posiłku odbyło się spotkanie Par Odpowiedzialnych ekip podstawowych z Parą Sektora, która przedstawiła projekt pracy na rozpoczynający się rok formacyjny. Ponadto był to czas dzielenia się przeżywaniem poszczególnych punktów pracy przez małżeństwa.

Galeria zdjęć