Dnia 27 maja 2018r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie, podczas Mszy św. o godz. 11.30 małżonkowie Dorota i Sławomir Czajkowscy przyjęli kartę END i dołączyli do istniejącej już w Brzeźnie ekipy.

Uroczystości poprzedził dzień skupienia przed przyjęciem karty END, który odbył się dnia 26 maja 2018r. w Brzeźnie i rozpoczął się od Eucharystii. Następnie było zawiązanie wspólnoty przy pysznych wypiekach. Później małżeństwo usłyszało kilka słów o historii ruchu, o Słudze Bożym o. Henri Caffarelu, o „Orędownikach”  i „Stowarzyszeniu Przyjaciół o. Caffarela” oraz o Ikonie Świętej Rodziny. Przybliżone im zostały informacje o strukturach w naszej wielkiej wspólnocie END  i o  roli pary łącznikowej .  Uczestnicy mogli podzielić się swoimi radościami i problemami  w wypełnianiu „Punktów wysiłku” . Dzień skupienia zakończył się Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie poprowadzili: Doradca Duchowy ekipy z Brzeźna ks. Andrzej Walczak, para odpowiedzialna Sektora Kujawskiego, para łącznikowa Renata i Henryk Grajkowie oraz para pilotująca  Grażynka i Janek Staszakowie.