Po udanym pilotażu, którego podjęli się Małgosia i Joachim Grzonkowie, trzy małżeństwa przyjęły Kartę END. Pierwszy raz spotkaliśmy się w maju 2009 roku. Odbyliśmy kilka spotkań i zdecydowaliśmy, że chcemy wspólnie poznać Ruch END.

Od września 2009 roku regularnie spotykaliśmy się z parą pilotującą i z naszym duchowym doradcą – ks. Norbertem Matuszkiem – proboszczem z Bierawy. Z poświęceniem pokonywaliśmy dzielące nas spore odległości pomiędzy Bierawą, Opolem, Gliwicami i Żorami. Małgosia i Joachim systematycznie przybliżali nam osobowość ks. Caffarela i jego dzieło. Dawali nam wspaniałe świadectwo z własnego życia i sposobu przeżywania sakramentu małżeństwa. Zachęcali nas do włączania się we wszelkie formy aktywności proponowane przez Ruch, aby nic ważnego nie umknęło naszej uwadze. Uczestniczyliśmy w rekolekcjach, w dniach skupienia i w pielgrzymkach. Poznawaliśmy inne małżeństwa, kroczące drogą END i przekonywaliśmy się, że jest to właściwy dla nas sposób na dalsze lata naszego wspólnego, chrześcijańskiego życia.Jesteśmy wdzięczni Bogu, że skierował nas w stronę END, że uzbroił nas w wytrwałość, że wlał w nasze serca ufność, iż niezastąpioną wartością jest modlitwa i wspólnota. Cenimy sobie wieloletnie doświadczenie licznych małżeństw na całym świecie. Dlatego chcemy systematycznie praktykować zadania proponowane przez Ruch. Wierzymy, że nie doznamy zawodu, podejmując właśnie ten styl życia. Ufamy, że potrafimy pójść za słowami ks. Caffarela „Każdego dnia trzeba odkrywać współmałżonka. Każdego dnia trzeba na nowo stwarzać miłość”.

W sobotę 26 czerwca 2010 roku na uroczystej Eucharystii przyjęliśmy Kartę END, razem z Gabrysią i z Robertem oraz z Anią i z Łukaszem w obecności Pary Sektora Śląskiego Agnieszki i Leszka Kaczanowskich. Towarzyszyli nam również Para Regionu – Maria i Leszek Kukułka oraz Para Łącznikowa – Iwona i Alek Bienek. Cieszymy się też z obecności Małgosi i Pawła, którzy w kwietniu dołączyli do naszej tworzącej się ekipy i teraz razem z nami będą poznawać Ruch END. Mamy nadzieję, że umocnieni kapłańskim błogosławieństwem będziemy dobrze świadczyć o Bogu działającym w naszym życiu i obecnym w pedagogii Equipes Notre – Dame.

Małgorzata i Waldemar Kaduk

Galeria zdjęć