Po rocznym pilotażu, prowadzonym w dużej mierze na odległość przez Urszulę i Janusza Sklepowiczów i dużym wsparciu Doradcy Duchowego Ojca Zygmunta powstała pierwsza w Norwegii Ekipa END.

W niedzielę 27 czerwca 2010 roku w Stavanger podczas uroczystej Mszy świętej  w której uczestniczyliśmy z ramienia Pary Regionu Majki i Leszka Kukułków,  pięć małżeństw przyjęło Kartę END. Dla nas był to czas radosnego spotkania z tymi małżeństwami, budujących świadectw, a  gościnność i otwarte serca gospodarzy i kapłana przerosły nasze oczekiwania.

Bóg zapłać wszystkim za czas tego spotkania.

Lucyna i Krzysztof

,, Zaszczyt ‘’

26 lipca 2008 roku zawarliśmy sakrament małżeństwa, a dziś miesiąc przed naszą drugą rocznica ślubu czujemy, że na nowo stanęliśmy przed Panem Bogiem i powiedzieliśmy Mu “TAK” na Jego wołanie – przyjęliśmy Kartę END.

Droga do podjęcia tej decyzji była dla nas bardzo trudna (już na samym początku chcieliśmy zrezygnować), ale dziś wiemy, że jesteśmy we właściwym miejscu. To tu będąc członkami grupy END zrozumieliśmy jak wielkim zaszczytem jest to, że możemy nazywać siebie mężem i żoną. Tak! Sakrament małżeństwa to zaszczyt. Zaszczyt, którego wiele par mogłoby dostąpić, ale tym trudnym i “nowoczesnym świecie” niewiele z nich chce to dostrzec. Nawet jeśli pary łączy sakrament, wiele nich nie umie korzystać z daru, jaki daje nam Chrystus i bezcześci tą sferę sacrum jaką jest współmałżonek.

Chcemy głosić i pokazywać, że miłość, szczęście oraz szacunek w małżeństwie są możliwe. To obiecuje nam Chrystus, niewielu jednak chce przyjąć tą drogę, na której w małżeństwie mamy być sługami. Tak jak czytamy w Liście św. Pawła Apostoła do Galatów (…) “Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności za zachętę do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie. Bo cale Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: “Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”(…)”

Zrozumieliśmy też, jak wielka jest nasza rola w dążeniu do świętości naszego współmałżonka, przejmujemy za to odpowiedzialność.

Podjęliśmy się tych wysiłków wspólnie z czterema innymi małżeństwami. Tu na obczyźnie Bóg pobłogosławił nam i pozwolił ich spotkać na naszej drodze.  Wspaniali, cudowni, otwarci i inteligentni, od dziś staliśmy się rodziną- rodziną END. Jesteśmy pionierską ekipą END w Norwegii, ale wiemy, że nie jedyną na świecie – to umacnia.

W tym ważnym dniu (być może sami nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z jego wagi) Bóg pobłogosławił nam przybyciem wspanialej pary – Lucyny i Krzysztofa Wysockich. Ich świadectwo o Bogu i miłości małżeńskiej daje nam pokój w sercu i przekonanie, że Bóg nas naprawdę kocha bo pokierował nami w ten sposób. Przy pięknej pogodzie, wspanialej atmosferze, wyjątkowej Mszy Świętej, pod przewodnictwem Lucyny i Krzysztofa oraz naszego drogiego Doradcy Duchowego Ojca Zygmunta, rozpoczynamy dziś Nowa Drogę…

Panie, daj nam siły, żebyśmy sprostali temu wyzwaniu i mogli wypełniać Twoją wolę.

Agnieszka i Grzegorz

Galeria zdjęć