Zapraszamy w imieniu Ekip Licheńskich na Rajd Rodzinny – Bieniszew – Kawnice – Ląd, który odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia 2015 r.

Chcielibyśmy, aby charakter rajdu łączył ze sobą walory pielgrzymkowo-religijne z turystyczno-krajoznawczymi, aby był to ciekawie spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi. Rajd jest dla rodzin z naszego Ruchu, ale wziąć w nim mogą udział wszyscy członkowie naszych rodzin oraz nasi znajomi i przyjaciele formalnie z Ruchem nie związani. W ten sposób byłaby to także forma promocji Ruchu.

Organizatorami są ekipy Licheń 1, Licheń 2 i Licheń 3, funkcję Komandora Rajdu pełnią Zosia i Kaziu Flaszyńscy (tel. 782 280 355).

Program Rajdu:
9.00 zbiórka
Centrum Handlowe Galeria nad Jeziorem, Konin ul. Ignacego Paderewskiego 8 – parking od strony reklamy RTV. Przedstawiciele licheńskich ekip, Renia i Heniu Grajek, będą oczekiwać przyjezdnych z Sektora Wielkopolskiego i Kujawskiego z żółtym parasolem. Osoby które będą miały problem z dojazdem na miejsce kontakt telefoniczny do Reni 602 277 344 i Henia 781 541 295
9.20 wyjazd korowodem samochodów jednakowo oznaczonych do Klasztoru Ojców Kamedułów w Bieniszewie, adres: Bieniszew-Klasztor 1, gmina Kazimierz Biskupi

Bieniszew – klasztor Ojców Kamedułów – zespół klasztorny Eremu Pięciu Męczenników, do którego prowadzi tylko polna droga, otoczony jest murem, poza który wstęp mają tylko mężczyźni (z wyjątkiem niedzielnej Mszy Świętej o 10.30, w której uczestniczyć mogą również kobiety). Według tradycji w roku 1662 miała się tu objawić Matka Boska, która nakazała postawienie w tym miejscu kościoła oraz sprowadzenie z Krakowa “białych mnichów”. W późnobarokowym kościele znajdują się relikwie św. Pięciu Braci Męczenników.
9.50 możliwość usłyszenia krótkiej historii Bieniszewa i informacji o życiu zakonników. Dla zainteresowanych zakup, widokówek, albumów i miodu wyprodukowanego przez Kamedułów
10.30 Eucharystia
• około 11.45- 12.00 (dokładna informacja na miejscu) wyjazd z Bieniszewa korowodem do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

Kawnice (gmina Golina) – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. W sanktuarium znajduje się XVII-wieczny łaskami słynący obraz Matki Bożej Pocieszenia.
12.30 przyjazd ( Parkowanie na placu przed kościołem, na który z chorągiewką będą kierować przedstawiciele licheńskich ekip). Uwaga !!!! NIE WCHODZIMY DO KOŚCIOŁA PONIEWAŻ TRWA MSZA ŚW. !!!
wspólny posiłek (organizatorzy pokierują na miejsce )
( posiłek: zupa z wkładką i z bułką oraz ciasto, herbata i kawa )
13.30 spotkanie w kościele: krótka wspólna modlitwa, następnie Proboszcz Parafii Kawnice ks. Piotr Ziółkowski – przybliży historię kawnickiego sanktuarium
14.15 wspólny przejazd korowodem samochodów do Lądu

Ląd – dawne opactwo Cystersów, obecnie Salezjańskie Wyższe Seminarium Duchowne – kościół, klasztor i ogród to architektoniczne perełki na mapie wschodniej Wielkopolski
15.00 oprowadzanie
16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Magnificat oraz końcowe błogosławieństwo
powrót do domów

Środkami transportu będą głównie własne samochody osobowe i nie planujemy „odgórnej” organizacji zbiorowych środków transportu. Zachęcamy jednak do samoorganizacji i rozważenia możliwości przyjazdu większymi ekipami np. wynajętym mikrobusem. Oprócz efektu ekonomicznego byłoby to dodatkową formą integracji.

Ze względów logistycznych organizatorzy apelują o przekazanie do 29.03 (niedziela) choćby orientacyjnej liczby chętnych do uczestnictwa. Pary Odpowiedzialne ekip prosimy o przekazanie tych informacji poprzez Parę Odpowiedzialną Sektora Kujawskiego – Anię i Tadzia Kostkowskich.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału, bo będzie to z pewnością czas radości ze spotkania i wielu duchowych przeżyć połączonych z podziwianiem piękna stworzonego ręką człowieka na chwałę bożą.

Ania i Jurek Kolbuszowie – Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolskiego