DSC_1333.JPGW dniach 25-03 do 27-03 w Porszewicach k. Łodzi odbyły się rekolekcje prowadzone przez o. Ksawerego Knotza „Seksualność darem Boga”. W rekolekcjach uczestniczyło 37 małżeństw.

„Będąc na konferencjach, byliśmy mile zaskoczeni, jak osoba duchowna może przekazywać nam wiedzę o seksualności w sposób poważny, a zarazem dowcipny. Podczas rekolekcji o. Ksawery wyjaśnił nam, jak seks ma się do Pana Boga, do duchowości, religijności, czy też wiary. Prawdą jest natomiast, że seks może przybliżać do Boga, a wiara może ubogacać życie seksualne. Bardzo bogatym elementem podczas rekolekcji były spotkania w grupach, gdzie każdy z nas mógł się podzielić swoimi sukcesami i niedoskonałościami. Rekolekcje te sprawiły, że zbliżyliśmy się do siebie, a nasze małżeństwo od strony seksualnej (praktycznej i duchowej) może być bardziej kolorowe, niż nam się wydawało”. (Ewa i Krzysztof)

„Choć znaliśmy już z książki „Seks jakiego nie znacie” światło, jakie na mit o seksualności małżonków chrześcijańskich rzuca ojciec Ksawery, to jednak wiele nowego o sobie mogliśmy się dowiedzieć. Przede wszystkim ojciec w bardzo prosty sposób i bez żadnego zażenowania mówił o problemach spotykających małżonków głównie w czasie płodnym i niepłodnym, używając przy tym ciekawych przykładów, nierzadko zakrapianych dobrym humorem, które dzięki temu na pewno pozostały w głowach większości uczestników rekolekcji. Dopełnieniem konferencji były też spotkania w grupach, podczas których dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z naszym życiem seksualnym. Tematów do rozmów było wiele i wielu poruszających świadectw mieliśmy okazję wysłuchać, gdyż każde z par reprezentowało inny staż małżeński.

Z ośrodka wyjeżdżaliśmy z przeświadczeniem o ogromnej wartości sfery seksualnej w życiu małżonków – skoro Bóg objawia się w ich wspólnym byciu, to o ileż bardziej jest obecny podczas aktu małżeńskiego” (Paulinka i Konrad).

Galeria zdjęć