Od 8-10 listopada odbyły się rekolekcje 5+. Prowadzili je Honorata i Sławek Pakułowie,a wspomagali ich Lucyna i Krzysztof Wysoccy. Miejscem przeżywania tych rekolekcji było Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii w Poznaniu.

Po pokonaniu wszystkich przeciwności udało nam się po raz pierwszy uczestniczyć całą ekipą w rekolekcjach. Sam fakt tego był już dla nas dużym sukcesem i radością,co nie znaczy, że każda z par nie nosiła w sobie jakiejś obawy co do celowości tych rekolekcji. Najważniejsze jednak było nasze nastawienie, aby przyjąć to co Bóg przez te tematy i tych uczestników chciał nam przekazać. Już przed rekolekcjami prosiliśmy Ducha św. o pomoc w ich przeżyciu.

Poznając stopniowo zagadnienia, tematy i przekaz Ojca Caffarela z nimi związany, dojrzewaliśmy do celowości takich rekolekcji. Poprzez wnikliwe, podparte modlitwą, adoracją spojrzenie na charyzmat, założenia i cele wspólnoty, mogliśmy się zastanowić i przeanalizować jak wygląda praca naszej ekipy. Wspólnie dostrzegliśmy nasze niedociągnięcia i nad czym musimy pracować.

Cenne były spotkania w grupach mieszanych, gdzie myśleliśmy nad tym jaka powinna być nasza rola i postawa, aby zachęcać do małżeństwa jako wspólnej drogi do świętości. Wymiana doświadczeń i dzielenia się tym umocniły nas  w przekonaniu jak ważne i niezastąpione jest świadectwo naszego życia na drodze sakramentalnej, nasza pewna, zdecydowana ale i otwarta postawa.

Pozwalajmy na to, aby Pan Bóg posługiwał się nami w dawaniu świadectwa i zachęcaniu innych do pokonywania trudności poprzez Jego Miłość i Obecność w życiu małżonków.

Podsumowaniem niech będzie jednozdaniowa refleksja każdej z par naszej ekipy.

Ala i Janek ( 58 l. )
Dzięki gorliwszej modlitwie i Eucharystii zbliżamy się do siebie i życie jest szczęśliwsze i radośniejsze w dążeniu do świętości.

Zosia i Mieciu ( 43 l. )
Im jesteśmy starsi uświadamiamy sobie ile musimy mieć cierpliwości i wyrozumiałości dla siebie i dziękujemy Bogu za każdy dzień, naszą rodzinę i wspólnotę.

Bogusia i Marian ( 34 l. )
Dziękujemy za 34 lata wspólnej drogi, naszą wspólnotę, dzięki której szlifujemy nasze trudne charaktery w drodze do nieba.

Ela i Romek ( 33 l. )
Panie pomóż nam jak najczęściej wracać do źródła Twojej miłości w charyzmacie tej wspólnoty.

Dziękujemy parom prowadzącym za stworzenie serdecznej atmosfery, skupienie i pragnienie wypływające z serca, aby pomóc nam pokochać drogę do świętości w małżeństwie z pomocą charyzmatu wspólnoty.

nadesłane od ~Ela i Romek

 

“Te rekolekcje dały nowego ducha naszej ekipie. Odżyliśmy na nowo”.
Tak zgodnie podsumowała jedna z ekip to, co zadziało się podczas rekolekcji dla ekip, których staż wspólnej drogi do świętości jest dłuższy niż 5 lat.
nadesłane od ~Monika

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za nasz pierwszy wspólny wyjazd, który mam nadzieje będzie stanowił punkt zwrotny w rozwoju naszej ekipy i pogłębieniu relacji – najwyższy czas wypłynąć na głębiny.
nadesłane od ~Grzegorz

Myślę,że konieczność skonfrontowania się przez naszą ekipę z mocnymi i słabymi stronami naszej wspólnoty, obecnością w nas również zranień i negatywnych emocji (…) będzie okazją do pozytywnego zwrotu w historii naszej grupy, oczyszczenia, odświeżenia i nabrania wiatru w żagle!:-)
nadesłane od ~Ania

Zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/rJ4WiYjndz8eLgxu8