img_6713W dniach 25 do 27 listopada odbyły się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Rościnnie niedaleko Skoków pierwsze w Regionie I rekolekcje „5+” dla ekip, które trwają w Ruchu już kilka lat. W rekolekcjach wzięło udział 17 małżeństw z 4 ekip: Licheń 1, Poznań 1, Poznań 7 i Wilczyna 1. Na załączonych zdjęciach ilustrujących przebieg rekolekcji uwiecznione zostały m.in. momenty ze mszy św., w których uczestniczyliśmy raz z katechetami z Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a raz z mieszkańcami Rościnna. To także była okazja do dania świadectwa i promocji naszego Ruchu.

Honorata i Sławek Pakułowie – Para Odpowiedzialna Regionu I

W ostatnich dniach listopada całą ekipą uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla małżeństw END, które są w Ruchu ponad pięć lat.Dla wszystkich uczestników, także dla prowadzących, było to nowe doświadczenie. Z ciekawością przysłuchiwaliśmy się konferencjom prowadzonym przez Honoratę i Sławka, Lucynę i Krzysztofa oraz księdza Rafała Czerniejewskiego. Wracaliśmy do źródeł, do historii powstania naszej ekipy oraz do wydarzeń, które miały miejsce w ciągu 15 lat naszej obecności. Z całą stanowczością możemy powiedzieć, że dobrze, że tu byliśmy. Cofaliśmy się do minionych lat i staraliśmy się odkrywać, w jakim miejscu obecnie jesteśmy w naszej drodze ku świętości.img_6717

Bardzo utkwiło nam stwierdzenie, że świętość to nie perfekcyjność. Dużym doświadczeniem dla nas była praca w mieszanych ekipach. Dzieliliśmy się jak wychodzimy na zewnątrz  naszego Ruchu, czy docieramy na peryferia z dobrą nowiną o małżeństwie. (Małgosia i Bogdan)

Piotr z Mirką zwrócili uwagę na rozeznanie dotyczące końca świata, czyli umiejętność widzenia i rozpoznawania znaków, a także bycia w ciągłej komunii z Bogiem. Odpowiedzią na to jest modlitwa o światło Ducha świętego. Katechizm Kościoła Katolickiego głosi, że  „Małżeństwo opiera się na zgodzie obu stron, to znaczy na woli wzajemnego i trwałego oddania się sobie w celu przeżywania wiernej i płodnej miłości”. Jest to powołanie mężczyzny i kobiety zarówno wobec siebie, jak i do głoszenia innym. Troski dnia doczesnego przysłaniają to co najważniejsze. Przez Boga będziemy rozliczani z tego co robimy dla innych.

Czas tych rekolekcji był dla nas momentem na zastanowienie się nad naszą pracą w małżeństwie i w ekipie, nad tym, co udoskonalić. Ewangelia podpowiadała nam abyśmy uważali na siebie, abyśmy nie wpadli we wnyki, czyli potrzask. By przyjście Chrystusa  nie było dla nas zaskoczeniem, a serca nasze nie były ociężałe wskutek trosk doczesnych. ( Ala i Adam)

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, za wszystkie Eucharystie, za adorację, za modlitwę i Waszą obecność.  Chwała Panu.

Ekipa Poznań 7 – Małgosia i Bogdan, Mirka i Piotr, Ala i Adam