Idźcie i głoście!

Tak więc poszliśmy, a raczej pojechaliśmy do Żydowa, gdzie zgromadziło się osiem małżeństw z Lichenia, okolic Lichenia oraz z Torunia.

Doradca duchowy ekipy licheńskiej ksiądz Stanisław Kosiorowski zaprosił te małżeństwa, aby usłyszały jak można żyć w małżeństwie blisko siebie i blisko Pana Boga.

Te rekolekcje były dla wszystkich przybyłych małżeństw czymś nowym.

Mówiliśmy o duchowości małżeńskiej: co to jest, jak ją przeżywamy, jak rozwijamy i kształtujemy, a przede wszystkim jak realizujemy sakrament małżeństwa każdego dnia. Rozmowa – dialog, modlitwa małżonków, poznawanie Chrystusa przez czytanie Pisma Świętego zmienia nas na lepsze, uzdrawia nasze relacje małżeńskie, rodzinne; po prostu między – ludzkie.

Jesteśmy przekonani, że ten czas dla nikogo nie był czasem straconym, ponieważ poznawanie Chrystusa w słowie, karmienie się nim w Eucharystii i spotkanie Chrystusa w drugim człowieku jest czasem błogosławionym i szczęśliwym! Cieszymy się, że są małżeństwa, które chcą aby ich rodziny były prawdziwymi rodzinami chrześcijańskimi! Dziękujemy księdzu Stanisławowi i wszystkim małżeństwom, że mogliśmy doświadczyć bliskości Chrystusa w czasie tego weekendu!

Iza i Andrzej
Małgosia i Mariusz

Galeria zdjęć