5 plus 2 grupoweW dniach 18-20 marca w Popowie koło Serocka miały miejsce pierwsze w historii Ruchu Equipes Notre-Dame w Polsce rekolekcje skierowane do ekip istniejących dłużej niż pięć lat. Poprowadzili je Kasia i Marek Rymszowie (Para Odpowiedzialna Regionu 2), wraz z Dorotą i Stefanem Pomorskimi (parą z Ekipy Regionu) oraz Ojcem Dezyderiuszem Polem (Doradcą Duchowym Ekipy Regionu). W rekolekcjach wzięły udział trzy ekipy: pierwsza ekipa łomżyńska, pierwsza ekipa łódzka oraz szósta ekipa warszawska.

Kluczowe jest podkreślenie, że były to rekolekcje właśnie dla ekip – nie dla małżeństw z ekip. Program rekolekcji traktował ekipę jako całość i umożliwiał wspólną pracę w ekipie. Otrzymaliśmy niezwykłą szansę na nabranie “drugiego oddechu” – spojrzenie na dotychczasowe życie naszej ekipy, jej funkcjonowanie, a także owoce naszego bycia w Ruchu. Mogliśmy przyjrzeć się temu, w czym niedomagamy – indywidualnie, w małżeństwie, w ekipie oraz zastanowić się, w których miejscach odeszliśmy od źródeł i poszukać drogi powrotu. Rekolekcje dały nam szansę wyjścia poza wypracowany latami schemat funkcjonowania ekipy i ponownego odkrycia – w obecności Chrystusa – po co jesteśmy w ekipie i dokąd razem zmierzamy. Był to dla nas szczególny czas, umożliwiający głęboką refleksję i poruszenie w ekipie wielu tematów, na które podczas comiesięcznych spotkań nie zwracamy uwagi, bądź na których omówienie zwyczajnie brakuje czasu.

Nie będziemy pisać więcej o przebiegu rekolekcji, aby nie odbierać innym ekipom możliwości przeżycia podobnego jak nasze zaskoczenia: jak wiele może wnieść w życie Ekipy wspólna praca na rekolekcjach.

Gorąco polecamy wszystkim ekipom 5+ udział w tych rekolekcjach. Jesteśmy też bardzo wdzięczni Ekipie Regionu 2 za ich przygotowanie, zorganizowanie, poprowadzenie i modlitwę, którą otaczali nas przez cały czas. Dziękujemy Ci Panie za ten czas łaski i prosimy o dobre i trwałe owoce tych rekolekcji.

Gosia i Tomek z szóstej ekipy warszawskiej