Szczęść Boże wszystkim !!!

Krótkie świadectwo z rekolekcji „Małżeńskie EKG. Małżeństwo tajemnica to wielka” które przeżywaliśmy w Sanktuarium w Licheniu  w dniach 21-23 kwietnia 2023 r.

W rekolekcjach docelowo wzięło udział 11 małżeństw oraz 1,5 roczny Piotruś.

Temat rekolekcji, miejsce rekolekcji, prowadzący rekolekcje ks. Andrzej Pryba MSF – Misjonarz Świętej Rodziny oraz konwencja prowadzenia rekolekcji gwarantowały ich wyjątkowość.

Tak też się stało.

W trakcie zawiązywania wspólnoty dowiedzieliśmy się o sobie skąd jesteśmy, jak długo formujemy się w Ruchu, jaką liczną rodziną jesteśmy,  jaką drogą do ruchu „dotarliśmy” i jeszcze kilku szczegółów pozwalających nam na kompletne skrócenie dystansu. Wynikało z tych informacji także to iż dwa małżeństwa nie są w Ruchu END.

Nie będziemy tutaj przedstawiać szczegółowego planu  a w ogólnym zarysie wyglądał on tak : po niedługiej konferencji ks. Andrzeja, każdy z małżonków  otrzymywał zestaw pytań na które pisemnie precyzował swoje uczucia, odczucia, spostrzeżenia itp. Żony udawały się do pokoi a mężowie na sali zapoznawali się z pytaniami i opisywali swoje przeżycia, odczucia ….. Po dwóch kwadransach mężowie udawali się do swoich żon i tam wspólnie, przy zapalonej świecy odkrywali swoje „karty”.  Taki przebieg miały wszystkie konferencje i wspólne zasiadanie a było ich  cztery. Każdy zestaw pytań miał swoją sferę zagadnień, dotykał różnych aspektów życia np. budowania więzi małżeńskiej, rozpoznawania przemijania czasu, pomocy w nabieraniu zaufania i otwartości między  małżonkami i wiele innych.

Zwieńczeniem rekolekcji stała się jednak całonocna – z soboty na niedzielę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy.

Mieliśmy możliwość wybrania sobie godziny adoracji. Nasza adoracja trwała od godz.3,30 – 4,30 –.

Małżonkowie sam na sam,  przed Najświętszym Sakramentem. W trakcie tej godziny modliliśmy się w ciszy, na głos, przy pomocy modlitwy przygotowanej przez organizatorów czy modlitwy spontanicznej o czym z wielkim przejęciem o tym przeżyciu mówili zebranym na podsumowaniu Rekolekcji.

Jako pełniący obowiązki pary gospodarczej mieliśmy na początku obawy np. o oprawę mszy św. ale i tutaj zadziałał Duch św. i szybko „ujawnił” się ministrant i organista. Ponadto wiele pracy w przygotowanie rekolekcji włożyli bezpośredni organizatorzy – Kasia i Bartek, Ewa i Grzegorz oraz Renia i Kasia, które na co dzień pełnią posługę w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

WIELKIE DZIĘKI.

Osobne podziękowania kierujemy do ks. Andrzeja za przygotowanie i prowadzenie rekolekcji w taki a nie inny sposób, za samą tematykę i sposób jej przybliżenia; za wspomnienia które wywołał pytaniami, za przemyślenia do których pytania skłoniły.

DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji za obecność, otwartość, modlitwę – za wszystko.

SZCZĘŚĆ BOŻE !!!                  Kazia i Maciej.

Świadectwo z Rekolekcji

Dzień 21.04.2023r. Rozpoczęcie rekolekcji w Licheniu prowadzący ksiądz Andrzej Pryba. Wspaniały Ojciec, który na rekolekcjach umie pięknie przekazać Słowo Boże, które prowadzi prosto do serca i można się nim zachwycić. My jako małżeństwo, skorzystaliśmy mając okazję, że odbywały się w Licheniu, bo było by nam ciężko jechać daleko bo mąż choruje na raka. Oboje jesteśmy jako drugie małżeństwo, bo mąż mojej żony zmarł jak miał 31lat, a moja żona zmarła miała 41lat. Obecna żona była 19lat wdową, a ja 2 lata wdowcem. Tak Pan Bóg i modlitwa sprawiła, że jesteśmy małżeństwem, w pierwszym małżeństwie byłem 23lata. A teraz w drugim małżeństwie z nowa żona 27lat. Mamy już po 73 lata. Jesteśmy w pełni sprawni, żeby nie choroba u męża. Nie będę rozpisywać naszego wspólnego życia, jesteśmy zgodną rodziną rozumiemy się na spojrzenie wiemy co trzeba zrobić. Na rekolekcjach poznaliśmy kilka nowych wspaniałych małżeństw. Podczas rekolekcji. Program dla nas był całkiem nowy. Bo po każdej konferencji dostawaliśmy po pięć pytań jednakowych żona i mąż. I na nie oddzielnie odpowiadaliśmy wiedzieliśmy co potrzebujemy. Tak że dialog był bardzo wspaniały i długi. Muszę wspomnieć o pięknej drugiej, nocce bo była podzielona na 11godz. Każde małżeństwo miało godzinę na osobiste spotkanie z Chrystusem modlitwę i rozmowę. Na końcu oddaliśmy siebie i rodzinę w opiekę Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Wszystko pięknie zorganizowała para prowadząca Kazia i Maciej, która miała wszystko przygotowane i opracowane. Niech Pan Bóg im błogosławi w ich posłudze.

Chwała Panu Zosia i Kaziu.

Modlitwa małżonków 1    modlitwa małżonków 2

Obsługa Mszy św. i uczestnicy.