„Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem”

Przewodnik END 

W dniach od 10 do 11 września 2022 roku uczestniczyliśmy w Kazimierzu Biskupim w rekolekcjach wieńczących pilotaż. Rekolekcje zatytułowane: „Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem” miały dość intensywny przebieg.
Pary małżeńskie zaangażowane w Ruch przedstawiły nam bardzo przejrzyście duchowość i strukturę ekip często odnosząc się do spostrzeżeń wynikających z wieloletniego trwania i oddania wspólnocie. Oprócz formacji zostaliśmy duchowo nakarmieni w czasie Mszy Świętej i Adoracji. Bardzo podobały nam się również spotkania w ekipach mieszanych,
które pozwoliły nam na żywą wymianę doświadczeń zebranych w czasie pilotażu, na szukanie zrozumienia „ducha” ekip. Znów, na zdawałoby się mniej ważnych spotkaniach przy kawie i smacznym cieście, na przekór już jesiennej, deszczowej pogodzie, panowała ciepła atmosfera nie rzadko okraszona dowcipem i żartem. Z pewnością rekolekcje sprzyjały budowaniu więzi w ekipach.
Dla nas niezwykle istotnym było usystematyzowanie wiadomości dotyczących „punktów wysiłku”, a szczególnie pogłębiona refleksja na temat „reguły życia”.
Z rekolekcji przywieźliśmy zapał do ożywienia tej praktyki w naszym małżeństwie.
To niezwykle cenne doświadczenie widzieć tyle par małżeńskich wspólnie dążących do pogłębienia relacji i do odkrywania wartości sakramentu.

Dziękujemy wszystkim małżeństwom,
które zaangażowały się w przygotowywanie rekolekcji.
Nelli i Grzegorz Sołonko
Ekipa Szczecin 2
Kliknij*komplet zdjęć przygotowany przez naszego fotografa, Jurka ;-)

Przewodnik END