W dniach 23-25 lutego 2024 w Heluszu odbyły się rekolekcje dot. tematu “Seksualności a Duchowości Małżeńskiej” poprowadzone przez ks. Grzegorza Czerwonkę oraz Agnieszkę i Szczepana Paprockich. Ostatni dzień rekolekcji był połączony z Wielkopostnym Dniem Skupienia, podczas którego Anna Kozyra przybliżyła temat naprotechnologii, Anastazja i Rafał Szpilkowie zwrócili uwagę na temat “Seksualności jako prezentu od Boga”, natomiast Marta i Krzysztof Kardyś opowiedzieli o wadze Słowa Bożego, rozpoznawaniu Jego woli w życiu oraz zaprezentowali różne pomysły jak my jako małżeństwa możemy pomóc narzeczonym i innym parom. Następnie odbyła się Msza Święta, a po niej spotkanie podsumowujące posługę pary sektora podkarpackiego.

 

Świadectwo:

Jesteśmy małżeństwem od 19 lat, mamy czworo dzieci. W ruchu END formujemy się od 6 lat. W dniach 23-25 lutego, w Heluszu, uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla małżeństw: „Seksualność a duchowość małżeńska”. Były to dni, podczas których można było oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się na naszej relacji małżeńskiej, ale również głębiej wejść w relację z Panem Bogiem podczas Drogi Krzyżowej, adoracji, modlitwy osobistej i Mszy Świętej.

Bardzo ciekawa była metoda głoszonych konferencji. Agnieszka i Szczepan Paproccy prowadzili ze sobą dialog małżeński, podejmując wiele trudnych tematów dotyczących seksualności, rodzicielstwa, potrzeb, oczekiwań, komunikacji w związku. Pokazali, jak konstruktywnie rozwiązywać problemy, szukać rozwiązań, przebaczać sobie, aby cieszyć się sobą w małżeństwie i budować zdrowe relacje małżeńskie. Dzięki tym dialogom pary prowadzącej a także naszemu dialogowi podczas rekolekcji, udało nam się lepiej zrozumieć siebie nawzajem, wyrazić swoje potrzeby i uczucia oraz znaleźć sposoby na rozwiązanie naszych problemów. Przypomnieliśmy sobie również, jak ważne jest pielęgnowanie relacji i dbanie o nią każdego dnia. Postanowiliśmy bardziej angażować się w naszą relację, spędzać więcej czasu razem i rozmawiać otwarcie o naszych potrzebach i oczekiwaniach. Rekolekcje dały nam nowe spojrzenie na nasze małżeństwo i umocniły naszą więź.

W niedzielę odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia naszej wspólnoty. Zmotywował nas on do głębszej wdzięczności Panu Bogu za cudowny plan stworzenia nas jako kobietę i mężczyznę, za dar jakim jest sakrament małżeństwa, za prezent jakim jest współżycie, którym można sprawiać radość sobie i jednocześnie uwielbiać Boga, wpisując się w Jego stwórczy plan.

Chwała Panu!

Monika i Grzegorz, ekipa V, Sektor Podkarpacki