Od 17 do 19 marca 2017 roku uczestniczyliśmy w Rekolekcjach Świętych Equipes Notre – Dame w Budach Głogowskich na terenie diecezji rzeszowskiej. Organizatorami byli Mariola i Rafał Sajdak – Grabowscy z Łańcuta oraz Małgorzata i Andrzej Konopkowie z Krasnego. Tematem rekolekcji były „Sakramenty Święte w życiu codziennym małżonków”. Naszym przewodnikiem duchowym, kapłanem prowadzącym rekolekcje był ksiądz Sławomir Knopik.

W tym świętym czasie rekolekcji mieliśmy okazję do odnowienia Sakramentu Chrztu Świętego, ale również odświeżenia i poszerzenia własnej wiedzy dotyczącej Sakramentów Świętych, tak ogromnie ważnych w życiu każdego chrześcijanina. Ksiądz Knopik w sposób prosty i przejrzysty wyjaśnił nam znaczenie Sakramentów Świętych, nakreślił ich niezwykle ważne miejsce w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez małżeństwa i ich dzieci bardzo nas umocniła w wierze oraz dobrych postanowieniach podjętych w tym czasie Wielkiego Postu. Czas spędzony sam na sam z Jezusem obfitował w przemyślenia i refleksje dotyczące naszego życia. Wspólnie ze współmałżonkiem zastanawialiśmy się nad sposobami przeżywania Sakramentów Świętych w naszym małżeństwie. Postanowiliśmy sobie nawzajem pomagać w chwilach trudnych, gdy brakuje sił lub odwagi, by stanąć po stronie Boga.

Podczas rozmów z uczestnikami rekolekcji dominowało przekonanie, iż ważność Sakramentów Świętych w naszym życiu jest tak oczywista, iż wydaje się być bagatelizowana. Dlatego udział w rekolekcjach na temat Sakramentów Świętych z pewnością przyczyni się do większego zgłębiania tej tematyki, a tym samym pozyskania wielu Łask Bożych płynących z mocy Trójcy Przenajświętszej.

Dziękujemy organizatorom oraz księdzu Knopikowi za wszystkie przygotowania, które dla nas poczynili, za ten czas, w którym mogliśmy być bliżej Boga. Czas nie zmarnowany, ale przeznaczony wyłącznie nam samym na drodze naszego rozwoju duchowego, by zdążać ku Bogu, szczególnie w tym okresie Wielkiego Postu.

Szczęść Boże!

Joanna i Wojciech Kluzowie z III Ekipy w Łańcucie