„Życie małżeńskie uczynić Eucharystią” to temat rekolekcji, które odbyły się w dniach 12-15.08.2010 roku w Domu Zakonnym Księży Sercanów w Pliszczynie.   Dziękujemy tą drogą wszystkim małżonkom uczestniczącym w tych rekolekcjach – warsztatach jak i ks. Henrykowi Lachurowi za ojcowskie przyjęcie, sprawowane Eucharystie oraz konferencje , które otwierały kolejne przestrzenie na drodze naszych poszukiwań.

Trzynaście par małżeńskich uczyło się jak swoje życie małżeńskie uczynić Eucharystią, jak wpisać swoje życie w tę ofiarę dziękczynną składaną Bogu Ojcu.W czasie spotkań małżeńskich  małżonkowie czynili refleksję nad swoją postawą , swoim zachowa-niem, swoimi relacjami. Poszukiwali w tym wszystkim Boga, poszukiwali Go w swoim życiu – próbowali określić miejsce jakie pozwolili Mu zająć.

W temat tych poszukiwań, jakże wymownie wpisuje się pedagogika ruchu Equipes Notre-Dame ze swymi punktami wysiłku, ze swoim przesłaniem, że  „… pragnie pomagać małżonkom w drodze do świętości . Ani mniej , ani więcej.”    Dziękujemy Wam kochani małżonkowie za otwarte serca i tak bardzo aktywny udział.  Wam kochani Mario i Bronku, Olu i Przemku, Katarzyno i Mariuszu, Marzenko i Dariuszu, Alicjo i Staszku, którzy zapragnęliście poszukać dla siebie rekolekcji  formacyjnych, a może i wspólnoty  swojego wzrastania na co dzień.  Wam kochani  Halinko i Piotrku, Wiolu i Ryszardzie za świadectwo waszej wiary, posługę muzyczną. Pozdrawiamy Was i Wasze wspólnoty – kręgi Domowego Kościoła. I wreszcie Wam Romko i Jurku, Karolino i Tomaszu, Barbaro i Zdzisławie, Halinko i Józefie, Mario i Bartku tworzących Ekipy za radosne budowanie wspólnoty rekolekcji.  Niech Wam i Waszym dzieciom Bóg błogosławi.  Szczęść Wam Boże na dalszej drodze poszukiwań. Do zobaczenia  Bernadka i Piotrek.

Galeria zdjęć