IMGP0424Inauguracja roku formacyjnego w Łomży odbyła się w pogodne popołudnie 4-go października. Spotkanie rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty i śpiewu w salce Parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli, gdzie gościnne progi otworzył nam ksiądz proboszcz Andrzej Popielski.

Na początek poszczególne ekipy przedstawiły się. Miło było nam przywitać szczególnie te małżeństwa, które zobaczyliśmy po raz pierwszy, ponieważ niedawno zakończyły pilotaż lub właśnie go rozpoczynają.

W czasie konferencji wygłoszonej przez nowo wybraną Parę Sektora – Beatę i Marcina Pińkowskich, dowiedzieliśmy się czym będziemy żyli w obecnym roku formacyjnym, kiedy odbędą się poszczególne wydarzenia w Warszawie i w całym sektorze mazowieckim oraz jaki jest ich sens i cel. Szczególnie ważne dla naszego pre-sektora Łomżyńskiego (Podlaskiego) było przedstawienie przemyśleń dotyczących sensu i sposobu wyodrębniania się nowych sektorów, co prawdopodobnie czeka nas w najbliższych latach. Zobaczyliśmy, że nie jest to jedynie sprawa organizacyjna, ale głębsza logika mająca na celu trwanie sektorów jako wspólnoty wspólnot i grupy małżeństw wzajemnie znających się i pomagających sobie, co w dużych sektorach nie jest możliwe.

Świadectwo Beatki Pińkowskiej wygłoszone po przejściu wszystkich do Kościoła przypomniało nam, że prawdziwy pokój w naszym życiu może zaistnieć dopiero w chwili, gdy postawimy Boga na 1-szym miejscu ofiarowując mu właściwą ilość czasu, i to nie byle jakiego, ale właśnie tych najefektywniejszych momentów dnia codziennego.
Kolejnym etapem wspólnego spotkania była Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy Ci Panie za tą chwilę wyciszenia, za trwanie przy Tobie razem z naszymi przyjaciółmi.

W godzinie miłosierdzia uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, sprawowanej przez 5-ciu kapłanów pod przewodnictwem proboszcza Parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli. Kazanie ks. Michała Turbaczewskiego, oparte na słowach z Ewangelii wg. Św. Łukasza 10,20-21, mówiących, że „wasze imiona zapisane są w niebie” oraz, że „Jezus rozradował się w Duchu Świętym” umocniło nas w przekonaniu, że i my mamy na tej radości opierać nasze życie. Z tą radością, jak apostołowie, jesteśmy powołani iść na zewnątrz, do ludzi.

Na zakończenie Mszy Świętej odbyło się odnowienie przyjęcia Karty przez 2 ekipy łomżyńskie oraz ekipę z Zambrowa. Następnie Beata i Marcin Pińkowscy uroczyście wręczyli Basi i Kazikowi Karwowskim powołanie do pełnienia posługi pary pilotującej. Obejmą oni pilotażem jedną z 2-óch  ekip powstających w Augustowie.

Po obiedzie i poczęstunku w salce parafialnej nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Magnificat.

 

Szczęść Boże

Ania i Daniel Lewczuk

 

IMGP0376.JPG

IMGP0380.JPG

IMGP0386.JPG

IMGP0390.JPG

IMGP0398.JPG

IMGP0399.JPG

IMGP0403.JPG

IMGP0405.JPG

IMGP0407.JPG

IMGP0409.JPG

IMGP0414.JPG

IMGP0416.JPG

IMGP0424.JPG

IMGP0435.JPG