rozpoczecie roku formacyjnego w Sektorze MazowieckimW dniu 8 września w Parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie odbyła się Msza Święta inaugurująca rok formacyjny, na którą zaproszeni byli wszyscy członkowie ekip z z naszego sektora. Bardzo nas ucieszyła obecność dużej liczby osób oraz przyjęcie Karty przez dwie nowe ekipy. Tak dynamiczny rozwój END stanowi dla nas dowód, że jest on niezwykle cenną propozycją dla wszystkich, którzy chcą umacniać swoje życie małżeńskie i iść razem do Chrystusa.

Po Mszy Świętej świadectwo dali Agnieszka i Wojtek z naszej ekipy, którzy podzielili się doświadczeniem cudownego uzdrowienia Wojtka z ciężkiej choroby. Było to przejmujące świadectwo nie tylko Bożej mocy i miłości, ale także świadectwo ogromnej mocy modlitwy wspólnoty. O doświadczeniu wspólnoty i jedności mogliśmy usłyszeć również podczas świadectwa Heleny i Pawła, którzy uczestniczyli w XI Międzynarodowym Zgromadzeniu Equipes Notre-Dame w Brazylii.

Wcześniej, tego dnia, odbyło się spotkanie par posługujących END w Sektorze Mazowieckim. Na spotkaniu obecne były pary Ekipy Sektora, Pary Łącznikowe, Pary Odpowiedzialne ekip podstawowych, Pary Pilotujące i Pary Informacyjne, zaś prowadziła je Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego – Kasia i Marek Rymsza.

My uczestniczyliśmy w takim spotkaniu drugi rok z rzędu – przed rokiem jako Para Odpowiedzialna, tym razem jako nowo powołana Para Pilotująca. Pierwsze nasze spostrzeżenie z tegorocznego spotkania to fakt, że uczestniczyło w nim dużo więcej osób niż rok temu, co obrazuje dynamiczny rozwój END w naszym sektorze, który bardzo cieszy. Świadczy o tym też powołanie większej liczby Par Łącznikowych, kolejnych Par Pilotujących oraz Par Informacyjnych.

Wiodącym tematem spotkania było pytanie „Czego szukacie”, które jest równocześnie tematem przewodnim podręcznika na ten rok formacyjny. Z dzielenia w grupach, w których odpowiadaliśmy na pytanie czego szukaliśmy i co znaleźliśmy w END dowiedzieliśmy się, że większość przybyłych podziela nasze doświadczenie: znaleźliśmy znacznie więcej niż się spodziewaliśmy. I bardziej znaleźliśmy Kogoś, niż coś. Bardzo ważna była dla nas konferencja na temat służby, oparta o rozłożony na czynniki pierwsze cytat z Ewangelii: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy
to, co powinniśmy wykonać”. Szczególnie trafiła do nas myśl, która jest także naszym doświadczeniem: będąc we wspólnocie nie można nastawiać się tylko na branie. W pewnym momencie aby móc dalej brać należy zacząć dawać, co może oznaczać podjęcie konkretnych posług.

Gosia i Tomek Kula z szóstej Ekipy warszawskiej

Galeria zdjęć