Rozpoczęcie Roku Formacyjnego 2022/2023
Ekip Notre Dame Sektor Wielkopolska C

W dniu 17 września 2022 r. – zgodnie z wcześniejszymi planami – spotkaliśmy się jako Sektor Wielkopolska C w Wolsztynie rozpoczynając Rok Formacyjny 2022/2023 Ekip Notre Dame pod hasłem „Służyć na wzór Maryi”.
Organizatorzy – Ekipa z Wolsztyna i Zielonej Góry – dołożyli wielu starań, aby spotkanie miało właściwy charakter, miejsce i przebieg – dobra atmosfera, skupienie,
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11,30 krótkim oprowadzeniem po świątyni przez księdza proboszcza, który wskazał na najciekawsze elementy historyczne i architektoniczne Fary.
Punktualnie o godz. 12 jako Para Sektora Wielkopolska C powitaliśmy przybyłych na spotkanie małżonków oraz księży. Przypomnieliśmy także plan spotkania.
Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz Sławomir Koncelebransem był ksiądz Zygmunt – opiekun – doradca duchowy ekipy z Zielonej Góry.
Przed błogosławieństwem kończącym mszę nastąpiły kolejno wydarzenia.
Przyjęcie Karty END przez Sandrę i Jarosława – Ekipa Międzychód 2 oraz Agnieszkę i Sławka – Ekipa Wolsztyn 2.
W miejscu tym skierowaliśmy podziękowania parom, które prowadziły pilotaż tych małżeństw – Ani i Sebastianowi oraz Paulinie i Damianowi. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, że mimo różnych obiektywnych trudności doprowadzili te pary do dzisiejszej uroczystości.
Następnie powołani zostali na Parę Pilotującą Ekipę Dąbrówka 2 – Renata i Andrzej oraz Kasię i Mirka Na Parę Pilotującą Ekipę Tarnowo Podg.1
Z wielką radością powołaliśmy na Parę Informacyjną naszego Sektora – Beatę i Darka.
Iwona i Szymon oraz Monika i Marcin podjęli się posługi Par Łącznikowych dla ekip, które zostały im przydzielone.
Na zakończenie tej części poprosiliśmy nowo wybrane na rozpoczynający się rok formacyjny Pary Odpowiedzialne Ekip Podstawowych, o podejście do stopni ołtarza gdzie przekazane zostały akty powołania oraz świece.
Wszelkich czynności dokonywaliśmy wspólnie z księżmi za co im serdecznie dziękujemy.
Jesteśmy szczerze wdzięczni Panu, że wszystkie małżeństwa do których zwróciliśmy się o podjęcie poszczególnych posług odpowiedziały pozytywnie.
Postawa ta jest wielce budująca i mówiąca o dużej odpowiedzialności i zaangażowaniu się w ideę Ruchu END.
Wszystkim, szczególnie jednak małżonkom, którzy podjęli się nowych posług z całego serca dziękujemy.
Pamiętamy o Was oraz o wszystkich małżeństwach Ruchu w naszej codziennej modlitwie.
Po błogosławieństwie – w strugach deszczu – udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w celu dalszego świętowania.
Dzieci zostały przekazane pod opiekę animatorek a pozostali udali się na aulę, gdzie bardzo ciekawą, dopasowaną do dzisiejszych wymogów prelekcję , popartą stosownymi przykładami wygłosiła Pani Magdalena.
Po prelekcji udaliśmy się wszyscy na ciepłą zupę oraz kawę, herbatę i „coś słodkiego”.
Małżonkowie z wielką radością spotkali się , wymieniali poglądy i opowiedzieli sobie o tym, co wydarzyło się od ostatniego takiego spotkania a także o swoich planach na najbliższy czas.
Jeszcze raz chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować organizatorom oraz wszystkim przybyłym małżeństwom, za to, że uświetniły swoją obecnością to jakże ważne dla naszego Sektora wydarzenie.
Bóg zapłać!