Rozpoczęcie Roku Formacyjnego 2021/2022 Ekip END Sektora Wielkopolska C .
Międzychód – Muchocin, dnia 18.09.2021 r.

O godz. 11,oo w kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie rozpoczęliśmy nowy Rok Formacyjny. Wspomnieć musimy że w planie pracy Sektora Wielkopolska C zakładaliśmy organizację tej uroczystości w Wilczynie przez tamtejsze ekipy( C-3 i C-7 ). Życie jednak układa swoje scenariusze a na zaplanowany termin – 18.09.2021 r. – w parafii w Dusznikach przewidziano peregrynację Matki Boskiej w Częstochowskim Obrazie. Okoliczność wymagająca odpowiedniego zaangażowania przez “miejscowych” w związku z czym rozpoczynamy w Międzychodzie.
Z uwagi na fakt iż w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi teraz wypadało dokonać tego w parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Tak też się stało.

Zapaliliśmy świecę i po słowach – „Światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki” , po krótkim powitaniu wszystkich obecnych przedstawiliśmy plan dnia przystępując do jego realizacji.
Mszy św. w koncelebrze księdza Romana – dziekana tego miejsce, proboszcza sąsiedniej parafii a także opiekuna-doradcy duchowego Ekipy C-2 (M-d 1) przewodniczył ks. Krzysztof – doradca duchowy Ekipy Sektora Wielkopolska C.

Ksiądz Krzysztof w homilii przybliżył postać Stanisława Kostki nawiązując do Ewangelii z dnia oraz założeń Ruchu Eqipes Notre Dame – wielkie dzięki.
Po mszy św., przed błogosławieństwem uroczyście przyjęliśmy do Ruchu Agnieszkę i Michała, którzy w asyście Pary Pilotującej –
Eli i Andrzeja – oraz pozostałych uczestników mszy św. złożyli przyrzeczenie,

otrzymali zapaloną świecę , Kartę END , Przewodnik oraz Ikonę św. Rodziny -wręczone przez księży , Parę Pilotującą oraz Parę Sektora.

Następnie jako Para Sektora powołaliśmy – przygotowaną do tej posługi – Parę Pilotującą – Kasię i Mirka

– przekazaliśmy akt powołania a ksiądz Krzysztof wręczył świecę.
Bardzo ważnym momentem tego spotkania stał się fakt powołania Par Odpowiedzialnych Ekip Podstawowych na Rok Formacyjny 2021/2022. Poprosiliśmy o podejście do stopni ołtarza :
– Halinę i Piotra – ( C1 );
– Ewę i Zenka – ( C2 );
– Bogumiłę i Andrzeja – ( C3 ) ;
– Elę i Pawła – ( C4 ) ;
– Honoratę i Tomasza – ( C5 ) ;
– Magdalenę i Krystiana – ( C6 ) ;
– Paulinę i Damiana – ( C7 ) ;
– Marię i Damiana – ( C8 ) ;
– Renatę i Andrzeja – ( C10 ) ;
– Monikę i Jana – ( C11 ) ;
– Katarzynę i Ryszarda – ( C12 )

w wymienionym gronie zabrakło pary z Zielonej Góry oraz jednej z małżonek – nieobecność wynikała z przyczyn niezależnych . Parom wręczyliśmy Podręcznik dla Par Odpowiedzialnych a księża zapalone świece.
Poprosiliśmy o błogosławieństwo i po zgaszeniu świecy , dziękując wszystkim bardzo serdecznie , zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia i na agapę.
Salę przygotowaliśmy we wsi Muchocin – 3 km od Międzychodu.


Zajechaliśmy na poczęstunek – skromny obiad i przy kawie słodkości. Dzieci zostały oddane pod opiekę animatorek, które w przygotowanym do tego namiocie zajęły je różnymi zabawami, pracami i grami.
„Starszyzna” w tym czasie prowadziła rozmowy, wymieniała doświadczenia ale przede wszystkim cieszyła się – co było bardzo widoczne , wręcz namacalne – ze spotkania „w realu”.
Jako Para Sektora przekazaliśmy Parom Odpowiedzialnym podręcznik z tematem formacyjnym „Małżeństwo chrześcijańskie – zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa” a wszystkim garść bieżących informacji dotyczących : podjęcia przez Ekipy organizacji spotkań „mix-ekip”; udziału w Rekolekcjach 5+; podjęcia się przez małżonków posługi pary pilotującej bądź łącznikowej oraz prośbę o zacieśnienie kontaktów między Ekipami a Parami łącznikowymi.
Niestety, część małżonków wraz z dziećmi, pomimo potwierdzenia swojej obecności pochorowała się i nie mogła przybyć. Takie sytuacje mają swoje miejsce – pora roku, „pandemia” itd. -i komplikują organizatorom jeszcze lepszą organizację spotkań ale powodują także iż stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia.
Życie stale nas uczy pokory i na swój sposób koryguje nasze zamiary. Mamy tego świadomość.
Jeszce raz dziękujemy wszystkim za wzbogacenie tego wydarzenia swoją obecnością.
Życzymy w nadchodzącym Roku Formacyjnym wszelkiej pomyślności Wam i Waszym Rodzinom – Szczęść Boże – .

Para Odpowiedzialna
Sektora Wielkopolska C
Kazia i Maciej Związek
Międzychód, dnia 24-09-2021 r.