8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane również w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Siewnej, małżeństwa Sektora Kujawskiego spotkały się w Świerczynkach, aby wspólnie zainaugurować nowy rok formacyjny. Rozpoczęliśmy od Eucharystii, w której oprócz małżeństw END uczestniczyli również rolnicy – mieszkańcy parafii, którzy zgodnie ze starym zwyczajem przynieśli z sobą ziarno pod przyszłe siewy, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka by przyniosło ono obfite plony. My również prosiliśmy o to samo Patronkę naszego Ruchu dla  rozpoczynającego się roku formacyjnego. Razem z nami byli również Maja i Leszek Kukułkowie – Para Regionu Polska.

Eucharystię sprawował Doradca Duchowy ekipy sektora ks. Adam Ceynowa. W homilii wskazywał na naszą sytuację we współczesnym świecie nawiązując do Bożego Planu Zbawienia, którego realizacja rozpoczęła się wraz z narodzinami Maryi.

W czasie Eucharystii przeżywaliśmy również radosne wydarzenie, którym było przyjęcie Karty END przez Anetę i Marka, małżeństwo z ekipy Kutno, które zakończyło roczny pilotaż. Cieszymy się bardzo z ich pełnego już uczestnictwa w naszej wspólnocie, życząc im jednocześnie, aby droga proponowana przez nasz Ruch przynosiła w ich małżeństwie i rodzinie obfite owoce.

Po Eucharystii Ania i Tadziu Kostkowscy – Para Sektora Kujawskiego – przedstawiła nam nową ekipę sektora: Ola i Robert Matusiakowie z ekipy Bydgoszcz oraz Jola i Maciek Jakubowscy z ekipy Kutno. Doradcą Duchowym ekipy sektora pozostał ks. Adam Ceynowa. Później udaliśmy się na wspólny posiłek. Był to czas radosnego spotkania i wielu rozmów, bo przecież od naszego ostatniego spotkania w takim gronie minęły już prawie trzy miesiące.

Maja i Leszek dzielili się z nami swoimi przeżyciami z XI Międzynarodowego Zgromadzenia END w Brasilii. Pokazywali nam zdjęcia i filmy z tego wielkiego wydarzenia, ale przede wszystkim opowiadali o tym, czego tam doświadczali, co przeżywali, przybliżając nam w ten sposób ducha i atmosferę tej wspólnoty.

Zakończeniem naszej uroczystości była wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.