W pięknym, drewnianym kościółku z XVI wieku p.w. św. Mikołaja w Wierzenicy, 15 km od Poznania, małżeństwa Sektora Wielkopolskiego Equipes Notre Dame rozpoczęły kolejny rok pracy formacyjnej. Było to w niedzielę 14 września 2014 roku. Na uroczystej Eucharystii, którą sprawowali ksiądz proboszcz Przemysław Kompf i ksiądz Grzegorz Kałdowski MSF – nasi doradcy duchowi, było wiele ważnych akcentów świadczących o zaangażowaniu nas wszystkich w życie Ruchu. Dopisała frekwencja, zarówno na Mszy Świętej, jak i na wcześniejszym spotkaniu dla Par Odpowiedzialnych w sąsiedniej Wierzonce.
Nasz niezawodny zespół muzyczny pomógł nam przeżyć piękne i ważne momenty podczas Eucharystii, m. in. przyjęcie Karty END przez kolejną młodą ekipę z Poznania oraz przez jedno małżeństwo z Międzychodu. Jako nowa Para Sektora powołaliśmy małżeństwa, które weszły skład Ekipy Sektora i które w większości służyć będą również jako Pary Łącznikowe. Nowym Parom Odpowiedzialnym ekip podstawowych wręczyliśmy świece, życząc, by w ich małych wspólnotach zawsze było obecne Światło Chrystusa.


Nastąpił też ważny moment podziękowań dla Honoraty i Sławka Pakułów oraz ich dzieci, którzy przez ostatnie trzy lata dali nam wszystkim piękne świadectwo życia rodzinnego i służby na rzecz małżeństw naszego sektora.
Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, za piękną pogodę, za miejsce, którego gospodarzem jest ksiądz Przemysław. Dziękujemy Księdzu za przybliżenie historii parafii, z którą związany był wielki patriota hrabia August Cieszkowski, a także za gościnę, której nam użyczył, m. in. pod wiatą, gdzie spożyliśmy agapę.
Z rodzinami i doradcami duchowymi, którzy nie mogli być z nami w tym dniu, łączymy się duchowo we wspólnej modlitwie Magnificat. Do zobaczenia wkrótce.

Ania i Jurek Kolbuszowie