W sobotę 15 września 2018r. sektor łódzki END świętował uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego.
Uroczystość odbyła się na terenie parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie proboszczem jest ksiądz Marek Pluta, doradca duchowy END.

Przed uroczystością o godz.9.00 odbyła się formacja par odpowiedzialnych ekip.Spotkanie rozpoczęliśmy o godz.10.00,gdzie Hania i Józek Błazińscy- Para Sektora łódzkiego serdecznie powitali wszystkich uczestników przybyłych z pięciu ekip łódzkich, dwóch wieluńskich wraz z pociechami i zaproszonymi gośćmi.Po uroczystym wstępie dwa małżeństwa z ekip wieluńskich Maria i Cezary Cabanowie i Władysława i Włodzimierz Sygulscy podzielili się swoimi przeżyciami z pielgrzymki END z Fatimy,która odbyła się latem tego roku.

Później pracowaliśmy w grupach zgłębiając temat: „Pojednanie – znak miłości”. W tym czasie naszymi pociechami zajmowały się opiekunki, co pomogło głębiej poruszyć i zastanowić się nad tematem.

Głównym punktem programu była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia, który wygłosił homilię podczas mszy świętej. Mszę koncelebrował ks. Marek Pluta.

Po zakończeniu eucharystii nasz czas uświetnił zespół „Jedno Ciało” Lenki i Maćka,którzy tworzą muzykę chrześcijańską o tematyce małżeńskiej.

Spotkanie zakończyliśmy agapą w miłej i przyjaznej atmosferze.

Gosia i Darek