14 września ekipy Mazowieckiego Sektora A rozpoczęły wspólnie kolejny rok formacyjny. Małżeństwa spotkały się w Oratorium przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na warszawskiej Pradze.

Przed południem odbyło się spotkanie dla tegorocznych par odpowiedzialnych. Poza wprowadzeniem w temat, który będzie nam towarzyszył przez cały nadchodzący rok, małżeństwa miały okazję do bardzo ciekawej dyskusji w grupach. Dzieliły się między innymi doświadczeniami w przygotowywaniu spotkań oraz we współpracy z doradcą duchowym. Możliwość poznania  przemyśleń par pochodzących z ekip o różnym stażu i różnej specyfice była bardzo cenna dla małżonków, którzy w tym roku będą pełnili posługę par odpowiedzialnych.

Spotkanie całych ekip rozpoczęło się od adoracji Relikwii Krzyża Św. (w Bazylice) i Eucharystii. Po Mszy Świętej dwie nowe ekipy (W22A i W23A) uroczyście przyjęły Kartę. Powołana została również nowa para informacyjna oraz para łącznikowa. Potem odbyła się konferencja wprowadzająca do tegorocznego tematu roku formacyjnego oraz omówionych zostało kilka tematów organizacyjnych, między innymi wydzielenie nowych sektorów, prezentacja zmodyfikowanej strony internetowej oraz spotkanie Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnych za ruch END, które odbędzie się w 2020 roku w Warszawie.

Podczas spotkań sektora w tym roku konferencje będą przybliżały słowa przysięgi małżeńskiej. Pierwsza z zaproponowanego na ten rok cyklu konferencji nawiązywała do miłości i odpowiedzialności w małżeństwie i we wspólnocie. Na koniec mogliśmy wysłuchać pięknego i wzruszającego świadectwa miłości małżeńskiej, którym podzielili się z nami Maryla i Sławek.

Ekipa W12A