„Witamy Was wszystkich bardzo serdecznie !!! Szczęść Boże !!!

Tymi słowami, jako pełniąca od niedawna posługę Pary Odpowiedzialnej Sektora Wielkopolska. C END powitaliśmy małżonków, dzieci oraz księży przybyłych na rozpoczęcie roku formacyjnego 2020/2021 w dniu 05 września 2020 r. w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie.
Pomimo wielu obaw co do zaplanowanej formy i treści spotkania ( organizujemy je pierwszy raz ) rozpoczęliśmy je zgodnie z planem Koronką do Miłosierdzia Bożego prowadzoną przez ks. Romana Grocholskiego – proboszcza tut. parafii. Następującą po koronce mszę św. prowadził – w koncelebrze z ks. Romanem – i homilię wygłosił ks. Krzysztof Musiał – Doradca Duchowy Ekipy Sektora.
Po homilii przystąpiliśmy do powołania :
– Pary Pilotującej – Paulina i Marek ;
– Pary Łącznikowej – Bogumiła i Andrzej ;
– Par Odpowiedzialnych Ekip Podstawowych
Po powołaniach kontynuowaliśmy mszę św.
Modlitwę powszechną przedstawił Krzysztof z córką Joasią.
Z darami do stołu ołtarza podeszli Basia, Ela i Kaziu.
Chcieliśmy tutaj wspomnieć dziękując b. serdecznie za przepiękną oprawę muzyczną panu organiście Krystianowi i jego żonie Kasi oraz kościelnemu Panu Wiesiowi za przygotowanie ołtarza.
Na zakończenie mszy św. zaprosiliśmy wszystkich na agapę przygotowaną w innej części miasta – Szkoła Podstawowa nr 1.
W trakcie agapy podzieliliśmy zebranych na grupy, wręczyliśmy temat do rozważań oddając w międzyczasie dzieci paniom animatorkom.
Po konkretnym obiedzie i „małej czarnej” z ciastkiem przeszliśmy do przygotowanych miejsc na krótkie rozważania tematu.
Wracając do kawy i słodkości prowadziliśmy gwarne, szczere, bardzo twórcze rozmowy – ich intensywność może świadczyć tylko o tym, jak bardzo stęskniliśmy się za spotkaniami w liczniejszym gronie. Jako statystykę podamy, że dorosłych było 70 osób i 34 dzieci – niezła gromadka.
Mamy nadzieję, że mimo drobnych wpadek organizacyjno-słownych spotkanie odbyło się w miłej ,rodzinnej, apostolskiej atmosferze.
Jeszcze raz wszystkich bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za szczerość, oddanie i wyrozumiałość.
Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska. C END – Kazia i Maciej.

W załączeniu kilka zdjęć dzięki pracy Darka i Andrzeja.