W sobotę, 5 września 2020 r. we wrocławskiej parafii pw. św. Antoniego z Padwy, małżeństwa należące do Équipes Notre-Dame z Wrocławia, Brzegu, Polkowic, Wałbrzycha i Jeleniej Góry rozpoczęły nowy rok formacyjny pod hasłem Małżeństwo – Sakrament Misji.

Była wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna Eucharystia koncelebrowana przez opiekunów duchowych naszych ekip z terenu Dolnego Śląska.

Ojciec Dominik Banaś OFM wygłosił homilię w nawiązaniu do Ewangelii z dnia (Łk 6, 1–5) o tym, że Chrystus jest Panem Szabatu i o odpoczynku po pracy, było także nawiązanie do duszpasterskiego hasła  Kościoła w Polsce na obecny rok: Wielka Tajemnica Wiary.

     

  Po Eucharystii para odpowiedzialna za Sektor Dolnośląski END, Jolanta i Marcin Pacholarzowie,  zaprosili nowe małżeństwa do pełnienia posług par łącznikowych, par informacyjnych, a także pary odpowiedzialnej za informacje o Ruchu END na terenie Dolnego Śląska, jak również pary odpowiedzialnej za finanse i rozprowadzanie materiałów formacyjnych END w Sektorze Dolnośląskim.

  Po Adoracji i Eucharystii zaplanowano wspólną agapę, a następnie konferencję ojca Jozuego Szymańskiego OFM (doradcy duchowego Regionu 3 END) na temat charyzmatu Ekip Notre-Dame. Otrzymaliśmy nowe drukowane materiały formacyjne na rok 2020/21 „Małżeństwo – sakrament misji.”  Pary odpowiedzialne ekip i pary łącznikowe wysłuchały konferencji na temat roli pary odpowiedzialnej, roli pary łącznikowej oraz istotnych części spotkania ekipy.

     

Jak powiedział o. Jozue: „Nie powinniśmy bać się poświęcać dużo czasu na formację, bo to wyda konkretne owoce.” Tak więc do dzieła! Przed nami odkrywanie sakramentu małżeństwa jako misji!

Jadwiga i Michał