W sobotę 5 września 2020r, rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny w Sektorze Śląskim w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach. Przed Eucharystią, o godz. 10.00, nowa para odpowiedzialna za Sektor Śląski – Ania i Andrzej Zawada – spotkała się z Małżonkami – parami odpowiedzialnymi ekip podstawowych, aby omówić sprawy bieżące, przekazać ważne informacje dotyczące Regionu i Super-Regionu.

Najważniejsze jednak było spotkanie i wzajemne poznanie. W czasie spotkania zostały przekazane materiały formacyjne na nowy rok pracy.
Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Wiesław Hudek. Homilię wygłosił ks. Marcin Ditrich, który podjął temat nowego roku formacyjnego 2020/21 – “Małżeństwo sakrament misji”. W koncelebrze uczestniczyło jeszcze dwóch innych kapłanów – doradców duchowych ekip.


Wielką radością było przyjęcie Karty przez Małżonków, które zakończyły okres pilotażu. Powołane zostały także nowe Małżeństwa do pełnienia posług pary informacyjnej i pilotującej. Radością dla nas było to, że pomimo, iż nie planowaliśmy spotkania po Eucharystii na zaproszenie odpowiedziało tylu Małżonków z dziećmi.