Szczęść Boże,

Rozpoczęcie roku formacyjnego  w sektorze Wielkopolska B miało miejsce 19 września w Parafii Chrystusa Sługi w Poznaniu. Mszę Świętą sprawował ksiądz Rafał Czerniejewski-doradca duchowy ekipy B2. Organizacji spotkania podjęły się ekipy B8 i B9. Oprawę muzyczną również zapewniła ekipa B9. Po Mszy Świętej Pary Odpowiedzialne ekip dzieliły się swoimi przemyśleniami na zadane tematy.

Do naszego sektora dołączyła nowa nowa ekipa, która oficjalnie przyjęła Kartę. Pilotażu podjęli się Marta i Piotr Tambor, którym z całego serca dziękujemy za swoją pracę na rzecz naszej wspólnoty. Poniżej Ich świadectwo  z tego czasu.

Agnieszka i Piotr Zielińscy

Szczęść Boże,

Chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami z pilotażu który prowadziliśmy przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Początkowo wydawało nam się, że ta posługa nie jest dla nas. Przecież nigdy tego nie robiliśmy i nie do końca wiedzieliśmy jak powinniśmy to przeprowadzić. Pamiętaliśmy tylko nasz pilotaż, a przecież trzeba na to poświęcić czas zarówno na przygotowanie się, ale również czas na comiesięczne spotkania,a tu syn w ósmej klasie, a i córka wymaga naszej uwagi. Jednak po przemyśleniu i przemodleniu tej sprawy zdecydowaliśmy się na przyjęcie takiej posługi. Pomocna okazała się również “Sesja dla par pilotujących”. Na sesji dużo czerpaliśmy z doświadczenia małżeństw które miały doświadczenie w pilotażu mających się utworzyć ekip.

Początkowo na spotkania przychodziło 7 małżeństw, ale po kilku tygodniach zostało 4 i tak już było do końca.

Był to dla nas czas w którym otrzymywaliśmy łaski do Boga, który oddawał nam wielokrotnie więcej niż sami dawaliśmy. Mogliśmy uczestniczyć w zawiązywaniu się wspólnoty. Obserwowaliśmy stopniowe otwieranie się poszczególnych małżeństw i coraz głębsze uczestniczenie w spotkaniach. Bardzo budująca jest możliwość obserwacji działania Ducha Świętego, który scala obcych sobie na początku ludzi i powoduje zacieśnianie wspólnoty wiary i przyjaźni.

Oprócz tego pilotaż był dla nas czasem w którym mogliśmy uporządkować naszą wiedzę z zakresu punktów wysiłku. Spojrzeć na nie jeszcze raz i zastanowić się czy może nie podejść do nich z innej perspektywy, przeanalizować je i sposób naszego do podejścia do nich.

Dziękujemy Panu Bogu za możliwość obserwacji Jego działania w codziennym życiu i w drugim człowieku.

Pozdrawiamy serdecznie
Z Panem Bogiem
Marta i Piotr Tambor