W sobotę, 16 września 2023 r. o godz. 11:00, zgromadziliśmy się licznie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu, by uroczyście rozpocząć nowy rok formacyjny 2023/2024, którego hasło brzmi: „EUCHARYSTIA, ŹRÓDŁO MISJI”.

Pierwszym i najważniejszym punktem naszego spotkania była Eucharystia, podczas której wysłuchaliśmy Ewangelii o dobrym i złym drzewie oraz o budowaniu domu na skale. Ks. Michał Nowacki w kazaniu przytoczył opowieść o Krzysztofie Kolumbie, któremu ojciec pokazywał morze i mówił, że za tym morzem jest ląd i ty go odkryjesz. Dla nas małżonków Equipes Notre Dame, tym lądem jest świętość i my ją odkryjemy, idąc drogą formacji i budując na skale, czyli Chrystusie. Dziś w dniu rozpoczęcia Roku Formacyjnego jesteśmy znowu na początku drogi. Ważne żebyśmy się zastanowili, co chcemy w tym roku zbudować, co chcemy poprawić, nad czym chcemy pracować przez cały rok.

Pod koniec Mszy Świętej nastąpiło przyjęcie Karty przez ekipę Tarnowo Podgórne 1. Następnie podziękowaliśmy Mirce i Pawłowi Wachowiakom za 4 lata posługi Pary Łącznikowej. Ponadto dwa małżeństwa: Patrycja i Karol Liberscy oraz Joanna i Krzysztof Rudniccy przyjęli posługę Par Łącznikowych. Potem nastąpiło symboliczne rozesłanie Par Odpowiedzialnych do posługi w ekipach.

Po Mszy Świętej, w kościele odbyła się konferencja ks. Bartosza Rojny nt. Eucharystii i radzenia sobie z trudnościami w jej przeżywaniu. Wybrzmiało w niej, jak ważna jest wiara w to, co dokonuje się podczas każdej Mszy Św., że przychodzi do nas żywy Jezus. Gdy uwierzymy i  uświadomimy sobie jak wielkim wydarzeniem i darem jest Eucharystia dużo łatwiejsze okaże się pokonywanie rozmaitych trudności w przeżywaniu Mszy Św.

Następnie udaliśmy się do domu parafialnego, gdzie dzieci bawiły się w swoim gronie, pod okiem Pań opiekunek, a małżonkowie, podczas spotkania w grupach, dzielili się swoimi doświadczeniami i trudami w przeżywaniu Mszy Św., próbując odpowiedzieć na pytania: Jaki moment Mszy Św. jest dla Was najpiękniejszy, a jaki najtrudniejszy? Co pomaga Wam skupić się podczas Eucharystii? Jak przygotowujecie się do Mszy Św.? Co jest dla Was trudnością w przeżywaniu Mszy Św.?

Ostatnim punktem spotkania była Agapa, która jak zawsze była okazją do rozmów, integracji, odświeżenia znajomości między małżeństwami z ekip. Poza tym w trakcie Agapy małżeństwa z ekip organizujących spotkanie –  Nowy Tomyśl i Wolsztyn – zaprezentowały swoje ekipy i powiedziały kilka słów o sobie.

Dziękujemy wszystkim obecnym. Chwała Panu!

(tekst: Agnieszka Kowalska, Kasia i Mirek Stolarkowie)

(zdjęcia: Darek Mieńko)