Małżonkowie Ekip w Zagórzu ŚląskimPan dał nam piękną i słoneczną niedzielę 30 września 2012 i w tym właśnie dniu Ekipy Dolnego Śląska rozpoczęły w Zagórzu Śląskim, w ośrodku Caritas, kolejny rok formacyjny. Rozpoczęcie roku było jednocześnie kulminacją rekolekcji Franciszkańskiej Wspólnoty Rodzin, z której część małżeństw podjęła w tym roku pilotaż oraz innych, chętnych par będących w pilotażu na Dolnym Śląsku.

Mieliśmy okazję by się spotkać i wspólnie pogawędzić na świeżym powietrzu, ciesząc się wzajemną obecnością i poczuciem wspólnoty. Najważniejszą częścią naszego spotkania była piękna Eucharystia, którą sprawował i ubogacił poprzez skierowane do nas słowa znany kaznodzieja ks. Andrzej Rabij MSF, głoszący wspomniane rekolekcje.  Odniósł się on szeroko do Ewangelii (Mk 9,38-43.45.47-48), jak również zapewniał, że Pan Bóg objawia się w różny sposób i w różnych miejscach, a ważne jest by Go poszukiwać, jak czynią obecne na Mszy małżeństwa. Wspaniałym elementem było uroczyste przyjęcie Karty przez Monikę i Tomka z IV Ekipy Dolnośląskiej, którzy we wzruszających słowach, płynących z głębi serca, zapewnili, że świadomie i z nadzieją podejmują się formacji w Ruchu END.
Nakarmieni w duchu pokrzepiliśmy nasze ciała dzięki gościnności wspaniałych kucharek ośrodka Caritas, a po obiedzie, uczestnicząca w spotkaniu Para Odpowiedzialna Sektora Śląskiego, Bernadka i Piotr, podzielili się z nami przeżyciami, omawianą tematyką i zdjęciami z XI Międzynarodowego Zgromadzenia END w Brazylii, przypominając jak szeroko sięga i jak liczny jest Ruch. Dla chętnych, na zakończenie przewidziany był spacer i zwiedzanie intrygujących ruin zamku Grodno, znanego szczególnie z okresu II Wojny Światowej i krążących opowieści o ukrytych w nim skarbach.

Dziękujemy Wszystkim za obecność i budowanie wspólnoty.

Agnieszka i Marek Rośkowie

Galeria zdjęć