W sobotni poranek z radością jechaliśmy na spotkanie z przyjaciółmi Sektora Kujawskiego Equipes Notre-Dame. Rozpoczęcie roku formacyjnego odbyło się w Kutnie dnia 17 września 2016 roku. Spotkdsc01019anie poprowadzili Renatka i Tomek Matczak a gośćmi byli Honoratka i Sławek Pakułowie z Poznania, którzy odczytali list od Lucynki i Krzysia Wysockich – Pary Odpowiedzialnej Super Regionu. Tematem spotkania były Konkretne Punkty Wysiłku w szczególności modlitwa małżonków i modlitwa rodzinna. Podczas spotkania w grupach dzieliliśmy się doświadczeniami z realizacji Konkretnych Punktów Wysiłku w naszych ekipach podstawowych. Doszliśmy do wniosku że dobrze jest gdy czasem na spotkaniach pochylimy się nad jednym z Konkretnych Punktów Wysiłku i omówimy go ponownie, dokładnie.

Centralnym punktem spotkania było uczestnictwo we Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Wawrzyńca, którą celebrował ksiądz Henryk Kulig w asyście księdza Leonarda Fic i księdza Roberta Awerjanow, który przygotował ciekawą homilię. Podczas Mszy Św. Mirka i Krzyś Grabowscy wstąpili w szeregi Eguipes Notre-Dame przyjmując uroczyście Kartę. (nawiasem mówiąc Mirka piecze znakomite ciasteczka maślane).

Renatka i Tomek wręczyli wszystkim parom odpowiedzialnym zapalone świece aby zanieśli je jako symbol obecności Chrystusa do naszych Ekip.

Po Mszy Świętej i pysznym posiłku udaliśmy się do kaplicy Wieczystej Adoracji  na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadził ksiądz Robert Awerjanow.

Na zakończenie zaplanowano spotkanie Par Odpowiedzialnych, któremu przewodniczyli Renatka i Tomek w formie prezentacji przedstawili najważniejsze tematy z podręcznika „Para Odpowiedziana Ekipy”. Pan Bóg nie powołuje zdolnych tylko uzdalnia powołanych.

Miło było nam spotkać się z przyjaciółmi. Chwała Panu.

Hania i Zdziś Perlik