DSC_2213.JPGW sobotę, 3 września 2016 r., w salezjańskiej parafii p.w. Chrystusa Króla we Wrocławiu, członkowie 13 ekip z terenu Dolnego Śląska wzięli udział w inauguracji nowego roku formacyjnego Eqiupes Notre-Dame.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią i adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele pw. św. Mikołaja. Po wspólnej modlitwie para sektora – Anna i Leszek Gerste – powołali do posługi par informacyjnych oraz pary pilotującej nowe małżeństwa, podziękowali natomiast tym, którzy swoje posługi zakończyli. Również sześć nowych małżeństw przyjęło Kartę przystępując do Ruchu.

Następnie wszyscy udali się do sali parafialnej (chętni pozostawili dzieci pod okiem opiekunek), gdzie para sektora w formie prezentacji multimedialnej zapoznała przybyłe małżeństwa z hasłem nowego roku formacyjnego: „Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14, 6), przedstawiając także informacje dotyczące naszego ruchu – dowiedzieliśmy się między innymi, że ruch Equipes Notre Dame jest obecny już w 80 krajach świata, a liczba ekip przewyższa 11 tysięcy. Ania i Leszek przedstawili także wszystkim sprawozdanie finansowe za poprzedni rok oraz kalendarz wydarzeń na rok obecny.

Wszyscy mogli nawiązać bliższe relacje podczas symbolicznego posiłku (agapy), a także spotkania w małych grupach, gdy zastanawialiśmy się nad tym, co dla nas znaczy hasło nowego roku formacyjnego (J 14, 6) oraz w jaki sposób doświadczamy życia we wspólnocie ekip. W ramach spotkania grupki, w której uczestniczyliśmy, doszliśmy do wniosku, że istotna dla nas jest świadomość tego, że są we Wrocławiu (i okolicach) małżeństwa, które rzeczywiście chcą żyć sakramentami, zgłębiać naukę kościoła i wspólnie się modlić, że nie jesteśmy „samotną wyspą,” a także, że do END w ostatnim czasie dołączyło dużo młodych małżeństw, które od początku wspólnej drogi pragną świadomie przeżywać sakrament małżeństwa, co stanowi dla nas budujące świadectwo.

Jadwiga i Michał