W sobotę 15 września 2018 r. w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Conrada 7 w Warszawie, odbyło się rozpoczęcie roku formacyjnego 2018/2019 dla Ekip Sektora Mazowieckiego A.
Między godz 9.30 a 13.00 odbyła się sesja formacyjna dla par odpowiedzialnych naszego Sektora. Uczestnictwo w sesji było ubogacające merytorycznie i duchowo dla wszystkich, szczególnie dla par, które podjęły tę posługę po raz pierwszy. Przypomniano, jak ważne jest by animować życie Ekipy między spotkaniami i szczególnie dbać o naszych Doradców Duchowych. Pary odpowiedzialne podzieliły się trudnościami, jakie napotykają w życiu swoich Ekip i sposobami ich rozwiązywania.

O godzinie 13.30 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza Święta dla wszystkich małżeństw naszego Sektora. Po Mszy Św. zostały rozdane świece dla Ekip na ten rok. Z wielką radością wysłuchaliśmy ślubowania nowego małżeństwa, które przyjęło Kartę END. Cieszymy się też z powołania trzech nowych par pilotujących i jednej pary informacyjnej. Dziękujemy Im za podjęcie się tych zadań.
Dalsza część spotkania odbyła się w dolnym kościele. Katarzyna i Tadeusz Kamińscy, Para Odpowiedzialna Sektora, przekazali nam informacje o temacie formacyjnym na kolejny rok oraz kierunki działania Ruchu na najbliższe lata, ustalone na XII Międzynarodowym Zgromadzeniu END w Fatimie. Specjalnymi gośćmi spotkania byli Małgorzata i Joachim Grzonkowie, odpowiedzialni za Orędowników i Stowarzyszenie Przyjaciół Ojca Caffarela w Polsce. Dali Oni świadectwo swojej posługi, mówiąc o tym, że modlitwa orędowników jest sercem Equipes Notre Dame. Zachęcali, by w każdej Ekipie choć jedna osoba lub para była orędownikiem.
Kilka małżeństw podzieliło się swoim świadectwem uczestnictwa w Zgromadzeniu END w Fatimie. Podkreślili, że niezwykłym przeżyciem było dzielenie się w międzynarodowych grupkach i doświadczanie jedności bez podziałów. Bariery językowe i kulturowe nie przeszkadzały w zrozumieniu, że wszyscy ludzie na świecie mają takie same problemy i pragnienia jak my. Jednym z punktów Zgromadzenia było “zasiadanie”, które na placu przed Bazyliką przeprowadziło prawie 5000 małżeństw.
Spotkanie inauguracyjne w naszym Sektorze zakończyliśmy Agapą, podczas której mogliśmy nawiązać nowe kontakty, lepiej się poznać i zjeść pyszności przyniesione przez uczestników.

Iwona i Krzysztof
Ekipa W17A