Pożegnaliśmy już wakacyjne i słoneczne dni, niedługo otoczy nas świat jesiennych barw. W ubiegłą niedzielę 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego 2022/2023 Ekip Notre-Dame w Sektorze Podkarpackim. Spotkanie zaczęło się od Mszy Świętej w Kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie, w której uczestniczyli wszyscy Doradcy Duchowi, małżonkowie z rodzinami oraz pary zainteresowane naszą wspólnotą. Kartę END przyjęli Marta i Piotr , a posługę Pary Łącznikowej – Bożena i Bogdan.

Następnie zjedliśmy smaczny obiad, a delektując się słodkim ciastem i kawą mieliśmy okazję porozmawiać i powspominać minione wakacje.

Chcieliśmy bardzo podziękować małżeństwu z Ekipy III – Marioli i Rafałowi Grabowskim za poruszające i wspaniałe świadectwo, w którym podzielili się swoim przeżyciami na temat punktu konkretnego wysiłku, jakim są rekolekcje. Wprowadzili nas tym samym w temat wyjątkowego spotkania z Bogiem i skłonili do rozważań.

Swoje przemyślenia dotyczące uczestnictwa w rekolekcjach, mogliśmy przedstawić podczas pracy w ekipach mieszanych. Rozmawiając i wsłuchując się w opinię innych małżeństw, spostrzegliśmy, że nie tylko my borykamy się często z rozterkami, np. czy lepiej ten czas rekolekcyjny przeżywać wyłącznie w małżeństwie czy z dziećmi oraz jak zapewnić im w tym czasie opiekę. Czy lepiej wyjechać gdzieś dalej od domu i nawiązywać relację z innymi małżeństwami z różnych regionów kraju czy wybierać rekolekcje bliżej miejsca zamieszkania?

Dziękujemy za szczerą rozmowę na ten temat wszystkim tym, którzy otworzyli i podzielili się swoimi wrażeniami oraz uświadomili nam, że to co piękne wymaga ofiary i poświęcenia. Często napotykamy na różnorodne trudności, przeszkody i nawet słabości, które trzeba oddać Bogu, a On uczyni z nich piękne owoce.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu sektorowym dodało nam wiele zapału na dalszą pracę w nowym roku formacyjnym. Wkrótce wszyscy rozpoczniemy comiesięczne spotkania. Przez kolejne miesiące będziemy widywali się, rozmawiali, dzielili się życiem i wspólnie modlili w gronie naszych ekip. Prośmy Ducha Świętego o liczne dary, abyśmy mogli budować relacje z Bogiem w  naszych małżeństwach i rodzinach.

Niech Matka Boża otoczy wszystkie małżeństwa i rodziny swoją opieką!

 

Z Panem Bogiem
Kamila i Sebastian Janusz z Ekipy II
Sektor Podkarpacki