Nowy rok formacyjny 2017/18 zainaugurowaliśmy 16 września w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Małżeństwa Odpowiedzialne ekip podstawowych oraz małżeństwa ekipy sektora rozpoczęły spotkanie wcześniej w kaplicy na adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie, już w salce parafialnej, spotkaliśmy się, aby pochylić się nad hasłem roku „Beze Mnie nic nie możecie uczynić”, które wzywa każdego z nas do misji, aby iść w świat i słowem oraz świadectwem życia głosić wartość sakramentu małżeństwa. Aby wypełnić Jego misję, musimy być z Nim złączeni. W tym roku szczególnie troszczyć się będziemy o wysiłek „Słuchanie Słowa Bożego”. Rozmawialiśmy o odpowiedzialności w ekipie i roli Pary Odpowiedzialnej Ekipy, a także jakie korzyści dla małżonków i całego Ruchu END przynosi posługa na rzecz innych jako Pary Łącznikowej. Małżeństwa zostały zaproszone do udziału w rekolekcjach, a także do włączenia się do rodziny Orędowników oraz Stowarzyszenia przyjaciół Ojca Caffarela. Przedstawiony został także plan roczny na nowy rok formacyjny 2017/2018.
Po spotkaniu dla Małżeństw Odpowiedzialnych uczestniczyliśmy w Eucharystii dla wszystkich członków Ruchu. Mszy św. przewodniczył Doradca Duchowy naszego sektora ks. Krzysztof Musiał, a w koncelebrze towarzyszyli mu ks. Krzysztof Bartoszewski z Długołęki k.Nowogardu, ks. Rafał Czerniejewski – Doradca Duchowy Regionu I, ks. Piotr Wąż – Doradca Duchowy ekipy Poznań 7.
Podczas Eucharystii 10 małżeństw przyjęło uroczyście Kartę Equipes Notre-Dame. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Parom Pilotującym – Grażynie i Franciszkowi Longierom za pilotaż ekipy z Wolsztyna, Małgosi i Pawłowi Strzeszyńskim za pilotaż ekipy Poznań- Dębiec (P19), Małgosi i Mariuszowi Dworaczykom – za przygotowanie ekipy Poznań 18, Kasi i Karolowi Gomułkiewiczom z ekipy Poznań 9 za pilotaż indywidualny. Zostały też powołane dwie nowe Pary Łącznikowe – Kazia i Maciej Związek oraz Basia i Jan Sadowscy, a także Para Informacyjna – Ania i Jurek Kolbuszowie.
Małżeństwa Odpowiedzialne otrzymały z rąk kapłana zapalone świece wraz z przesłaniem od Pary Sektora, aby przyjęły to światło – symbol obecności i miłości Chrystusa pośród nas. Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku swoje „okrągłe jubileusze” (5-cio…, 10-cio…, 15-to…, …. 55-cio lecie) Sakramentu Małżeństwa, otrzymały specjalne błogosławieństwo.
Po mszy św. wszyscy udaliśmy się do salek, aby tam w atmosferze radości rozpocząć wspólną agapę.
Pragniemy gorąco podziękować ks. proboszczowi –Janowi Szczepaniakowi za gościnność, z którą przyjął naszą wspólnotę oraz ekipom, które przygotowały to wydarzenie – Poznań 4, Poznań 13 i Poznań 14.
Dziękujemy zespołowi muzyczno-wokalnemu za upiększenie liturgii, naszym kapłanom, małżeństwom z ekip podstawowych i pilotowanych oraz obecnym na mszy sympatykom, którzy są zainteresowani Ruchem i pragnęliby być bliżej naszej wspólnoty.

Paulina i Marek Liszkowscy– Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolskiego

Poniżej zamieszczamy świadectwo jednego z małżeństw, które w tym dniu przyjęło Kartę END.

Po przebytym rocznym pilotażu nadszedł czas przyjęcia Karty… Naszej ekipie udało się zakończyć przygotowanie w wakacje, więc na spotkaniu rozpoczynającym rok formacyjny we wrześniu, mogliśmy już razem z pozostałymi ekipami wejść na drogę zaproponowaną przez Ruch Equipes Notre Dame. Jako młode małżeństwo (obecnie zaledwie z 2 letnim stażem) w charyzmacie Ruchu chcemy znaleźć sposób na to, by “rosnąć” w naszej relacji z Bogiem i z sobą nawzajem. 10 miesięczne dziecko nie pozwala by w całkowitym skupieniu przeżywać Mszę świętą czy comiesięczne spotkania. Karmienie, usypianie, bawienie pochłaniają naszą uwagę. Jak zatem przeżyliśmy przyjęcie Karty? Właśnie trochę “na wariata” i w połowicznym skupieniu. Wiemy jednak, że nie chodzi o wzniosłe przeżycia, ale o wybór i wierność wyborowi. Ilość wózków dziecięcych w kościele, podczas inauguracji roku, świadczyła o tym, że wiele małżeństw jest na podobnym etapie życia. Dołączyliśmy do nich i zobaczymy, co ten rok przyniesie…

Aneta i Roman Jarysz

Zdjęcia z rozpoczęcia roku obejrzeć można korzystając z linku: https://photos.app.goo.gl/2W4utF8qkDIJcycE2