15 września , w święto Matki Bożej Bolesnej, małżeństwa Sektora Wielkopolskiego spotkały się w parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu (Starołęka), aby rozpocząć nowy rok formacyjny.
Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Na pierwszą część, która trwała od godz. 9.00 do 13.30, zostały zaproszone wszystkie Pary Odpowiedzialne ekip i Pary Łącznikowe.
Rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu. Był to czas na refleksję, prośbę o błogosławieństwo i siły do dalszej pracy.

Następnie Para Odpowiedzialna Sektora Honorata i Sławek mówili o roli pary odpowiedzialnej w ekipie. Każda Para Odpowiedzialna ekipy otrzymała wcześniej materiały na ten temat, aby zapoznać się z nimi i wziąć udział w dyskusji.
Następnie zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy, w ramach których rozmawialiśmy już konkretnie o pracy w naszych ekipach. Informowaliśmy się o tym jak ekipa dzieli się życiem i realizacją zadań, jakie są mocne i słabe strony ekipy, jakie radości i jakie problemy.

To dzielenie pozwoliło nam spojrzeć na naszą ekipę w świetle doświadczeń innych Par Odpowiedzialnych ekip i zastanowić się, jak pokierować ekipą , aby praca formacyjna była w niej bardziej owocna dla poszczególnych par małżeńskich.
Na koniec tej części spotkania otrzymaliśmy materiały formacyjne i komunikaty, dotyczące nowego roku pracy.

Na drugą część spotkania, na godz. 14.00, zaproszone zostały wszystkie pary naszego Sektora, a także Doradcy Duchowi.
Ta część rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył ks. Grzegorz Kałdowski
( MSF), Doradca Duchowy ekipy Sektora. W tej Mszy św. polecaliśmy Bogu wszystkie małżeństwa naszych ekip na progu nowego roku formacyjnego z prośbą o opiekę nad wszystkimi małżeństwami.
Pod koniec Eucharystii powołana została kolejna w naszym Sektorze Para Informacyjna – Ela i Mirek Banaszakowie.

Po Mszy św., przy kawie, herbacie i słodkościach, obejrzeliśmy film i zdjęcia z pobytu Lucynki i Krzysia Wysockich oraz ks. Grzegorza i ks.Rafała na XI Międzynarodowym Zgromadzeniu END w Brazylii, a także wysłuchaliśmy ich relacji.

W nas osobiście ożyły wspomnienie z naszych pobytów na Zgromadzeniach END w Fatimie i w Santiago de Compostella, które przeżywaliśmy w łączności z parami, uczestnikami END z całego świata.
Pamiętamy, że w Fatimie proszono nas , aby członkowie Ruchu w Polsce (wtedy jeszcze RDK) modlili się za prześladowanych chrześcijan w Libanie .
Dowiedzieliśmy się, że aktualnie, Parą Odpowiedzialną za strefę Europa Centralna są: Georges i Mahassan Khoury z Libanu. Para ta będzie także opiekować się ekipami naszego Regionu Polska.

Hanna i Jerzy

Galeria zdjęć