Słowa piosenki: „Trzynastego wszystko zdarzyć się może…” przychodzą na myśl, gdy wspominamy 13 września 2008r., kiedy to rozpoczęliśmy o godz. 13:00 nowy rok formacyjny. To tak trochę żartobliwie, gdy wspomina się datę i godzinę.

Z wielką radością na Mszy Świętej w parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu na Starołęce rozpoczęliśmy kolejny rok pracy pod hasłem: „Idźcie i głoście” [Mt 10,7].

Od razu nasuwa się pytanie: Jak my mamy iść i głosić ewangelię? Przeraża nas myśl, gdzie mamy iść i komu głosić?

Te wątpliwości zostały wyjaśnione przez ks. Grzegorza podczas kazania. Pierwszą osobą, z którą mamy się dzielić przeżywaniem naszej wiary jest współmałżonek. Małżonkowie razem starają się pogłębiać swoje życie duchowe, a następnie dzielą się przeżywaniem wiary z dziećmi. W następnej kolejności jest dalsza rodzina. W naszym najbliższym otoczeniu, w pracy i w każdej nadarzającej się sytuacji mamy być gotowi do dzielenia się wiarą i dawania dobrego świadectwa. Najlepiej, abyśmy wykorzystywali sposobności, które Pan Bóg nam daje w codziennym życiu. Często słyszymy złe wiadomości, bo są łatwiejsze do opowiedzenia i wyrażenia emocji. My zaś mamy pokazywać co jest piękne i wartościowe w naszym życiu.

Po Mszy Świętej był czas na rozmowy podczas agapy w salkach parafialnych.

Za wygłoszoną naukę serdecznie księdzu Grzegorzowi dziękujemy, księdzu Andrzejowi za udział w sprawowaniu Eucharystii. Wszystkim małżeństwom życzymy owocnego roku i pogłębiania duchowości małżeńskiej.

Galeria zdjęć