imgp2984W sobotę, 10 września 2016 r. mszą świętą w ośrodku Caritas w Ptakach k/Nowogrodu Sektor Podlaski Equipes Notre-Dame rozpoczął nowy rok formacyjny 2016/2017. Mszę inauguracyjną koncelebrowali doradcy duchowi ekip.

Głównym celebransem był doradca duchowy ekipy Sektora Podlaskiego, ks. Robert Szulencki, który w homilii rozwinął słowa z Ewangelii wg św. Jana: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” (J 14, 6) – hasło nowego roku formacyjnego Ruchu. Po wspólnej modlitwie, para odpowiedzialna sektora – Wiesia i Krzysiek Staniszewscy – powołali Basię i Jurka Skorupów do pełnienia posługi pary pilotującej oraz Jolę i Andrzeja Bukowskich i Ewę i Adama Sztachańskich do pełnienia posługi pary informacyjnej w sektorze. Po Eucharystii wszyscy wyszli przed ośrodek w celu zrobienia wspólnej fotografii. Po krótkiej przerwie kawowej i oddaniu dzieci pod opiekę, cała wspólnota udała się z powrotem do kaplicy, gdzie wysłuchała konferencji i świadectwa, które wygłosiła białostocka wspólnota ewangelizacyjna Przyjaciele Oblubieńca. Punktem kulminacyjnym tej części spotkania była wspólna modlitwa uwielbienia, podczas której każdy mógł na nowo wyznać, że Jezus jest Jego Panem i Zbawicielem. Był to czas refleksji i umocnienia duchowego.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy udali się na obiad – agapę. Członkowie różnych ekip sektora mieli możliwość porozmawiać i lepiej się poznać. Po obiedzie rozpoczęła się druga część spotkania. Para sektora przedstawiła roczny plan pracy w sektorze, informacje na temat ruchu oraz sprawozdanie finansowe za poprzedni rok. Omówiono szczegółowo rolę pary odpowiedzialnej i przebieg spotkania ekipy, po czym pary odpowiedzialne udały się na krótkie spotkanie z parami łącznikowymi, zaś pary informacyjne i pilotujące spotkały się z parą sektora. Spotkanie zakończono wspólną modlitwą Magnificat w kaplicy Ośrodka Caritas.

Marta i Karol Lach z ekipy Grajewo 3.