„Duch mój się raduje w Bogu, Zbawcy moim”

W Nowym Targu 8 września 2018 r. odbyło się spotkanie nowo utworzonego Sektora Małopolskiego B, rozpoczynające rok pracy formacyjnej. Przytoczony werset psalmu responsoryjnego śpiewanego w trakcie uroczystej Eucharystii oddaje najlepiej, to co odczuwały serca zgromadzonych małżeństw. Atmosfera radości i wielkiego dziękczynienia Panu Bogu: za spotkanie, za rozwój Ruchu, za przyjaciół, za przeżyty czas wypoczynku, za szczęśliwe rodziny, za uśmiechnięte dzieci (których przyjechało więcej niż dorosłych), za całe Dobro jakie na co dzień otrzymujemy towarzyszyła wspólnej modlitwie 9-ciu małopolskich ekip.

Wielu z bardzo licznie przybyłych małżonków w drodze na spotkanie musiało pokonać ponad 100 km i zatłoczoną Zakopiankę. Wielu podjęło trud przyjazdu z dziećmi (których, jak policzyliśmy, jest w sektorze 102-je). Wszystko po to, aby razem uwielbić Pana Boga spotykając się w najstarszej w Nowym Targu świątyni pw. św. Katarzyny (i z pewnością w jednej z najbardziej gościnnych parafii na Podhalu).

Mszę św. koncelebrowaną sprawowali: doradca ekipy sektora ks. Paweł Mielecki (Kraków), ks. Dariusz Ostrowski (Krempachy k/Nowego Targu), ks. Henryk Homoncik (Krościenko) i ks. Adam Trzaska (Kraków). W trakcie Eucharystii do wspólnoty dołączyły dwa nowe małżeństwa, przyjęły służbę nowe pary łącznikowe i informacyjne. Nowy początek, nowe Światło i jakby specjalnie dla nas słowa wybrane przez ERI „Nie lękaj się, idź”.

Uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny kierowała nasze myśli ku Patronce ekip, Opiekunce rodzin, Matce Pięknej Miłości. W jej macierzyńskie ręce powierzaliśmy małżonków tworzących ekipy Sektora, doradców duchowych oraz tych wszystkich, którym w tym roku opowiemy o charyzmacie Ruchu i błogosławionym darze sakramentu małżeństwa. Prosiliśmy Ją, aby była nam przewodniczką na drodze pojednania, które otwiera drogę do doświadczenia prawdziwej Miłości – Jezusa Chrystus.

„Szczęśliwa jesteś, Najświętsza Panno Maryjo, i godna wszelkiej chwały, bo z Ciebie narodziło się słońce sprawiedliwości, Chrystus, który jest naszym Bogiem”

Chwała Panu!

Magda i Staszek Gubała

Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego B