03
Nowy rok formacyjny 2016/17 zainaugurowaliśmy 17 września w parafii p.w. św. Antoniego w Poznaniu na Starołęce. Małżeństwa Odpowiedzialne ekip podstawowych oraz małżeństwa ekipy sektora rozpoczęły spotkanie wcześniej w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Następnie, już w salkach parafialnych, spotkaliśmy się, aby tym razem nie w formie wykładu – konferencji, lecz w formie warsztatów w grupach wypracować wspólne odpowiedzi na pytania dotyczących postaw i działań Małżeństw Odpowiedzialnych w duchu troski o duchowy wzrost ekipy, własnego małżeństwa oraz takich, które integrują z innymi małżeństwami z Ruchu. W tym roku szczególnie troszczyć się będziemy o modlitwę małżeńska i rodzinną. Staraliśmy się dostrzec wartości, które modlitwa wnosi w nasze życie. Zastanawialiśmy się także, jakie korzyści dla małżonków i całego Ruchu END przynosi posługa na rzecz innych jako Pary Odpowiedzialnej Ekipy, Pary Pilotującej, Łącznikowej, Informacyjnej, itp. Pochyliliśmy się nad hasłem roku „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” chcąc spojrzeć jak realnie odnoszą się te słowa Chrystusa do naszego życia. Po krzepiącym posiłku nastąpiło podsumowanie efektów dyskusji warsztatowych.

20

Po spotkaniu dla Małżeństw Odpowiedzialnych uczestniczyliśmy w Eucharystii dla wszystkich członków Ruchu. Mszy św. przewodniczył Doradca Duchowy naszego sektora ks. Andrzej Pryba MSF, a w koncelebrze towarzyszyli mu ks. Grzegorz Kałdowski MSF – Doradca Duchowy ekipy Poznań 6 i ks. Michał Nowacki – Doradca Duchowy ekipy Poznań 15.

44Małżeństwa Odpowiedzialne otrzymały z rąk kapłana zapalone świece wraz z przesłaniem od Pary Sektora, aby przyjęły to światło – symbol obecności i miłości Chrystusa pośród nas. Małżonkowie, którzy obchodzą w tym roku swoje „okrągłe jubileusze” (5-cio…, 10-cio…, 15-to…, ….  45-cio lecie) Sakramentu Małżeństwa, a także Zosia i Wojtek z P14, w intencji których w 11-tą rocznicę ślubu mszę św. odprawiał jeden z kapłanów, otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Po mszy św. wszyscy udaliśmy się do salek, aby tam w atmosferze radości spożyć wspólna agapę.

Pragniemy gorąco podziękować ks. proboszczowi – Januszowi Molewskiemu za gościnność, z którą przyjął naszą wspólnotę oraz ekipom, które przygotowały to wydarzenie – Poznań 8, Poznań 9 i Poznań 15.

Dziękujemy zespołowi muzyczno-wokalnemu za upiększenie liturgii, naszym kapłanom, małżeństwom z ekip podstawowych i pilotowanych oraz obecnym na mszy sympatykom, którzy są zainteresowani Ruchem i pragnęliby być bliżej naszej wspólnoty.

Ania i Jurek Kolbuszowie – Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolskiego