Rozpoczęcie roku w Sektorze Wielkopolskim zainaugurowane zostało spotkaniem par odpowiedzialnych i Mszą św. w parafii w Wilczynie. Małżeństwo odpowiedzialne za Sektor Wielkopolski – Paulina i Marek Liszkowscy powołali nową ekipę sektora, w skład której weszło 8 małżeństw. Rok formacyjny 2018/19 w Sektorze Wielkopolskim rozpoczyna 28 ekip oraz 7 ekip w pilotażu.

Na spotkaniu odpowiedzialnych zapowiedziano, że rok ten będzie rokiem przygotowania do reorganizacji struktury i powołania nowych sektorów.
Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii w Wilczynie i opiekun dwóch ekip ks. Robert Zając, koncelebrowali ks. Paweł Pacholak i ks. Marcin Głowiński. W czasie mszy Kartę END przyjęło 7 małżeństw. Po mszy wysłuchaliśmy relacji Miłki i Andrzeja z Międzynarodowego Zgromadzenia END w Fatimie, następnie był czas na dyskusje w grupach, a całość zakończyła wspólna agapa.
Za organizację rozpoczęcia roku odpowiedzialne były ekipy Wilczyna 1, Wilczyna 2 i Poznań 9, którym serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku obejrzeć można korzystąjąc z linku: https://photos.app.goo.gl/PrXH6S6KKsZfkUXv6

Ania i Jurek Kolbuszowie – Poznań 1

Dzień 08.09.2018 r. był dla nas dniem wyjątkowym, za który dziękujemy Bogu. To dzień rozpoczęcia roku formacyjnego w naszym sektorze, a więc spotkanie przed Panem całej wspólnoty małżeństw END oraz dzień przyjęcia Karty przez małżeństwa z Zielonej Góry oraz z ekipy Poznań 20. Kiedy nowa ekipa przyjmowana jest do Ruchu jest to doniosły moment dla pary pilotującej. Przekonujemy się za każdym razem jak Pan na naszych oczach dokonuje przemiany serc wykorzystując marne i słabe narzędzie jakim jest para pilotująca.

Charyzmat duchowości małżeńskiej END jest wielkim i wymagającym darem. Każdy pokazuje kruchość i niemoc, a Pan z miesiąca na miesiąc wyprowadza dobro dla małżonków, którym służymy. Wielką i niezasłużoną nagrodą za pilotaż jest wyznanie małżonków, że „ czują się duchowymi dziećmi”.

Dziękujemy Bogu za wszystkie tzw. dzieci duchowe od najstarszych do najmłodszych i życzymy im dużo Łask Bożych na każdy dzień. Za naszym Ojcem założycielem na koniec przypominamy, że naszym celem jest „świętość we dwoje – ani więcej – ani mniej”!

Grażyna i Franciszek Longierowie – Wilczyna 1 – małżeństwo pilotujące ekipę z Zielonej Góry