DSC_0092_A

Dzień 04-05-2013 był  bardzo uroczysty  dla Equipes Notre-Dame w Krakowie i okolicach, ponieważ wtedy został powołany Sektor Małopolski. Odbyło się to w czasie Pielgrzymki naszego Ruchu, gdzie wspólnota z Polski i Białorusi gromadziła się wokół Maryi, powierzając Ruch w Jej ręce. Podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. kardynała Kazimierza Nycza przyjęliśmy swoją posługę, jako para odpowiedzialna Sektora Małopolskiego.

W czerwcu 2013 spotkała się po raz pierwszy ekipa sektora, w skład której wchodzą dwie pary łącznikowe: Romana i Jerzy Starczyńscy, Teresa i Krzysztof Najderkowie oraz Ewa i Grzegorz Barbudis, para odpowiedzialna za sprawy ekonomiczne sektora. Doradcą duchowym ekipy sektora został ks. Sławomir Knopik SCJ. W  tym dniu mogliśmy  bliżej się poznać oraz w obecności Bożej zaplanować plan pracy sektora na rok 2013-2014.

W dniu 16-06-2013 odbyło się zakończenie roku pracy Sektora Małopolskiego. Miało to miejsce w Krakowie Płaszowie u Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa. Dzień ten rozpoczął się Eucharystią, na której zgromadziła się nasza “wspólnotka” wraz z mnóstwem pięknych rozgadanych dzieciaków. Na zakończenie Mszy Św. mieliśmy zaszczyt podziękować Bernadecie i Piotrowi Dylom za dotychczasową służbę w Krakowie. Po Eucharystii konferencję wygłosił doradca Ekipy Sektora Małopolskiego.

W dniu 30-08-2013 wraz z Lucyną i Krzysztofem Wysockimi oraz z doradcą Ekipy Sektora spotkaliśmy się z ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Ks. kardynał był zainteresowany małżeństwami z naszej wspólnoty. Cieszył się z powstania Sektora Małopolskiego i jego rozwoju. Poruszyliśmy też sprawy przyszłych kierunków działalności Ekip. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze. Na koniec zostaliśmy obdarowani przez ks. kardynała świecami i apostolskim błogosławieństwem na dalszy rozwój Ruchu.

spotkanie w Krakowie

Błogosławieństwo Kardynała

W dniach 18-20 października 2013 w Zakopanem odbyła się Sesja dla par pragnących przyjąć Kartę Ekip. Sesję prowadzili Małgorzata i Joachim Grzonka oraz ks. Gabriel Pisarek SCJ. Po konferencjach i pogadankach w niedzielę podczas Eucharystii, której przewodniczył ks.Sławomir Knopik dziesięć par, przyjęło Kartę END. Od tej pory Sektor Małopolski liczy dziewięć ekip, tj. 45 par małżeńskich, w tym cztery pary pilotowane, dziewięciu doradców duchowych oraz dwie ekipy w pilotażu w Łańcucie wraz z kapłanem .

Ania i Romek Kobiałka