Sektor Śląski zakończenie 2013Jest 1 lipca 2013 roku, za nami kolejny rok formacji małżeńskiej w Ruchu Equipes Notre-Dame. Małżonkowie i kapłani Sektora Śląskiego (w nowym już składzie i obszarze działania) gromadzili się, by dziękować Bogu sprawując Eucharystię w trzech punktach. I tak 15 czerwca br. małżonkowie ekip z Jeleniej Góry i Polkowic spotkali się w Jeleniej Górze w kościele pw. Św. Wojciecha, małżonkowie ekip Górnego Śląska 22 czerwca w Rybniku w kościele pw. NSPJ, a małżonkowie Wrocławia  we Wrocławiu u sióstr Maryi Niepokalanej 29 czerwca.

Dziękowaliśmy za piękny czas minionego roku, za dobro jakie wniosło w nasze życie zaangażowanie się w miłości, za tematy formacyjne zgłębiające naszą duchowość, za kreatywne budowanie wspólnoty ekip. Dziękowaliśmy Bogu, że Jesteś, że obdarowujesz swoją osobą – tak czujemy się obdarowani Wami wszystkimi i za to bardzo Wam dziękujemy. Dziękowaliśmy kapłanom wnoszącym w życie ekipy bezcenną łaskę płynącą z sakramentu kapłaństwa, za ich obecność i towarzyszenie małżonkom. Współdziałanie sakramentów kapłaństwa i małżeństwa jakże piękne przynosi owoce.

Nie chcemy pamiętać tego co nam się nie udało, w czym myśląc po ludzku, ponieśliśmy porażkę, ale dziękujemy za dobro, które było udziałem nas wszystkich razem i każdego z osobna. Dziękujemy Bogu za ogromne dobro, którego doświadczaliśmy w tym roku.

W ciągu minionego roku formacji w sektorze rozpoczęło pracę 12 grup pilotażowych i dwa pilotaże indywidualne. Trzy grupy wrocławskie ukończyły pilotaż i małżeństwa przyjęły Kartę Equipes Notre-Dame składając przyrzeczenie podczas Eucharystii. Także małżeństwa będące w indywidualnym pilotażu we Wrocławiu i na Górnym Śląsku przyjęły Kartę, a tym samym zostały włączone w Ruch. Łza się w oku kręci, gdy patrzy się na te młode małżeństwa wybierające drogę poszukiwań Boga w swoim życiu. To wielka małżeńska przygoda bycia na „drodze” jaką jest Jezus. To trudne, lecz za razem piękne, gdy z dnia na dzień, z roku na rok stajemy się piękniejsi w oczach Bożych. I właśnie tego małżeńskiego piękna życzymy tym małżonkom z nowych ekip, a towarzyszącym im kapłanom radości z kapłańskiej posługi i ludzkiej przyjaźni. Życzymy, by stawały się prawdziwymi chrześcijańskimi wspólnotami i aktywnie tworzyły ekipę ekip.

Pozdrawiamy serdecznie małżonków i kapłanów tworzących Region Polska, życzymy pogodnych urlopów i spotkań rekolekcyjnych.

Do zobaczenia w nowym roku formacyjnym.

Szczęść Boże.

Bernadeta i Piotr