imgp2685_dxoaaa

W sobotę 10 września 2016 r. odbyła się sesja dla małżeństw pełniących posługi w Sektorze Mazowieckim A. Od rana spotkały się pary odpowiedzialne ekip oraz pary łącznikowe wraz z parą odpowiedzialną sektora. Na sesję przyjechały małżeństwa z Lublina, Łodzi, Wielunia i szeroko pojętej Warszawy.

Spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem perykopy z Ewangelii według Św. Jana, która zawiera nasze tegoroczne hasło roku: “Ja Jestem drogą i prawdą, i życiem.” Po modlitwie do Ducha Św. rozpoczęliśmy konferencję o roli pary odpowiedzialnej ekipy, a po niej prezentację “Przygotowanie i przebieg spotkania ekipy”. W trakcie konferencji omawialiśmy przypadki niecodzienne, które spotkaliśmy na swojej drodze pełniąc różne posługi. Tę część spotkania zamknęliśmy naszą refleksją na temat “dzielenia się” w END.

W trakcie przerwy kawowej dołączyły do nas pary informacyjne i pary pilotujące, aby w grupach mieszanych rozważać hasło roku w odniesieniu do naszej wiary i służby dla innych małżeństw. W tym dniu pary informacyjne miały spotkanie robocze z parą odpowiedzialną sektora, aby porozmawiać o doświadczeniach i planach na przyszłość. Tę część sesji zakończyliśmy konferencją “Powołanie do posługi w Ruchu END”. Pod koniec prezentacji przyjechał do nas Jego Eminencja ks. bp. Piotr Jarecki i spędził ponad godzinę na rozmowach z małżeństwami i doradcami duchowymi ekip.

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego A