32.jpgW dniach od 11 do 13 listopada 2011 r. w Kokoszycach koło Wodzisławia Śląskiego odbyła się Sesja dla Par Odpowiedzialnych Equipes Notre – Dame. W spotkaniu uczestniczyła Ekipa Regionu oraz Ekipy Sektorów. Myślą przewodnią sesji była wzajemna pomoc w ekipie w odniesieniu do obecnego hasła roku formacyjnego. Ojciec Caffarel mówił, że jednym z aspektów powołania ekip jest wzajemna pomoc; jak ją realizujemy? Żywe przykłady pomocy w ekipie i między ekipami, życie w ekipach i sektorach, wspólne spotkania, Eucharystia oraz inne wydarzenia Pary Odpowiedzialne Sektorów przedstawiły tradycyjnie w formie prezentacji multimedialnej.

Doradca Duchowy Ekipy Regionu przytoczył w formie konferencji swoje refleksje na temat hasła obecnego roku formacyjnego „Odważyć się żyć Ewangelią” również w odniesieniu do służby małżonków w ekipach oraz względem innych małżeństw.
Para Regionu przybliżyła uczestnikom sesji tematykę konferencji wygłoszonych w czasie Kolegium Międzynarodowego END w Bogocie: „Kilka refleksji na temat łączności i jej ducha”, „Gdzie i jak pozyskać młode pary do ekip” oraz „Jezus – święto człowieka”.Szczytem każdego dnia była Eucharystia sprawowana przez naszych Doradców Duchowych, natomiast w sobotni wieczór w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu małżonkowie i doradcy duchowi kontemplowali Syna Bożego wcielonego i żyjącego w rodzinie, gdzie nauczył się, jak być człowiekiem. Był to również czas modlitwy, gdzie, medytując nad rodziną Chrystusa, małżonkowie modlili się także za wszystkie rodziny na świecie.

Sesja to również czas wspólnego spotkania, braterskiej rozmowy, dzielenia się swoimi doświadczeniami, wzajemne ubogacanie się.

Galeria zdjęć